Mladi reprezentativac BiH i stoper Osijeka II odigrao je cijelu kvalifikacijsku utakmicu s Italijom (1:2).

 

Stoper Osijeka II Adrian Leon Barišić, koji redovito trenira s prvotimcima našeg prvoligaša, iskazao se nastupajući u nacionalnoj U-21 vrsti Bosne i Hercegovine. U kvalifikacijskoj utakmici za plasman na Europsko prvenstvo, odigranoj na stadionu Bilino polje u Zenici, BiH je poražena od favorizirane selekcije Italije, čija je vrijednost na Transfermarktu procijenjena na čak 85 milijuna eura!

Prvi pogodak za reprezentaciju

Talijani su pobijedili s 2:1, golovima iz prvog poluvremena, dok je strijelac za domaću reprezentaciju bio upravo Barišić i to na vrlo lijep način. Pucao je vrlo snažno sa 18 metara i lopta se od grede odbila u mrežu, što je bio tračak nade za Starčevićeve izabranike da bi u završnici možda mogli doći do izjednačenja. No, u tomu ipak nisu uspjeli. Barišić je odigrao cijelu utakmicu, a ovo mu je prvi pogodak u dresu s državnim grbom. U ovoj kvalifikacijskoj skupini vodi Švedska s 10 bodova ispred Italije koja ima 9 i utakmicu manje. Bosna i Hercegovina je u četiri odigrana dvoboja osvojila dva boda.