Hvale vrijedan projekt „Stablo uspomena“ nastavljen je u Valpovačkoj podravskoj šumi, a sudjelovali su Lončar i Gržan.

Dva su naša prvotimca, Danijel Lončar i Šime Gržan, nakon treninga u srijedu imali još i zanimljivu, zasigurno i korisnu dodatnu aktivnost. Naime, predstavljali su NK Osijek koji se pridružio vrlo lijepoj i učinkovitoj inicijativi sadnje 5.000 mladih hrastova lužnjaka na području istočne Slavonije. Riječ je o projektu „Stablo uspomena“, trećoj takvoj akciji pošumljavanja na području Republike Hrvatske. Znamo ili bismo zasigurno trebali znati koliko nam šume i zelenilo općenito znače za čistiji zrak i zdraviji život, pa su i Bijelo-plavi rado podržali ovakvu inicijativu za koju je organizacijski zaslužna udruga Posmrtna pripomoć koja ujedno i financira sadnju.

Memorijalna stabla za one koji više nisu s nama

Nakon Medvednice i Učke, akcija je nastavljena i u Valpovačkoj podravskoj šumi, a zasađene mladice imaju status memorijalnih stabala u spomen na naše najdraže koji nisu više s nama. Poanta je u tomu da svatko od nas može podržati sadnju stabla kao uspomenu na preminule članove obitelji, rodbinu i prijatelje. Članovi spomenute udruge memorijalno stablo dobivaju besplatno, dok svi ostali također mogu sudjelovati u akciji uz minimalnu novčanu naknadu. Radove sadnje izvode isključivo Hrvatske šume koje osiguravaju i sadni materijal. I još nešto, također vrlo bitno i hvale vrijedno. Organizator ovoga projekta odlučio je, u suradnji s Nogometnim klubom Osijek, donirati financijska sredstva Centru za pružanje usluga u zajednici Klasje Osijek, pa ova priča ima i humanitarni karakter.