Vratar koji je u sezoni 2002/03. čuvao mrežu Bijelo-plavih preminuo je u snu 2013. godine od zatajenja srca.

Početkom svibnja redovito se prisjećamo prerano preminuloga Ivana Turine, ovaj puta na devetu godišnjicu njegove smrti. Dobrodušni Turina jedno je vrijeme bio čuvar mreže našeg prvoligaša, u čije redove je stigao na posudbu iz Dinama. Kakav je dojam pritom ostavio - najbolje svjedoči činjenica da je bio prvi dobitnik nagrade “Kohortino srce“ za najsrčanijeg prvotimca Bijelo-plavih. Vratarske kvalitete nisu nikada bile upitne, no ono što nas je još i više dojmilo odnosilo se na njegov karakter, činjenicu da je bio omiljen u svlačionici i da je svojim „zaraznim“ osmijehom uvijek širio vedrinu i pozitivu.

Preminuo od zatajenja srca

Bilo je to na kraju sezone 2002/03., kada se popularni “Joja“ oprostio od suigrača i Osijeka. Nažalost, preminuo je u snu 2013. godine u svom stanu u Stockholmu, od zatajenja srca. U to je vrijeme bio vratar švedskog prvoligaša AIK-a gdje je također svima ostao u najljepšim uspomenama. Iako je svega 17 puta nastupio za NK Osijek u samo jednoj polusezoni osvojio je simpatije svih s kojima je u to vrijeme igrao i surađivao u Gradskom vrtu i uvijek ćemo ga se rado sjećati.