Mihael Žaper bio je kapetan selekcije oformljene za ovu prijateljsku utakmicu, a Darko Nejašmić sudjelovao je u akcijama uoči prva dva pogotka.

Hrvatska reprezentacija do 23 godine, dio koje su bili i veznjaci Bijelo-plavih Mihael Žaper i Darko Nejašmić, pobijedila je Katar, domaćina nadolazećeg Svjetskog prvenstva, rezultatom 3:0. Strijelci za Hrvatsku bili su Tonio Teklić (14’-11m), Josip Mitrović (16’) i Sandro Kulenović (87’), a značajan doprinos ovom trijumfu dali su i Žaper i Nejašmić koji su se našli u početnoj postavi Petra Krpana i Roberta Jarnija te odigrali odličnu utakmicu.

Žaper kapetan

Žaper je s kapetanskom trakom oko ruke bio na travnjaku cijelu utakmicu, dok je Nejašmić odigrao 60 minuta i sudjelovao u akcijama uoči prva dva pogotka mini Vatrenih. Reprezentativni dvojac Osijeka dobio je dva slobodna dana nakon reprezentativne akcije i suigračima će se priključiti na treningu u petak.