Mladi navijač NK Osijek krenuo je iz našeg Gradskog vrta u svoju dosad najveću životnu avanturu…

Vrlo zanimljivu, ali i prilično zahtjevnu ideju naš je mladi sugrađanin Kristijan Vučanović odlučio sprovesti u djelo. Ovaj 22-godišnji navijač NK Osijek odlučio je, naime, krenuti na „put oko svijeta“, nakon što je, dakako, prethodno posložio stvari u životu na način da može krenuti u jednu tako veliku avanturu. Ohrabren i podrškom koju je pritom dobio od njemu bitnih ljudi, kao i spoznajom da je njegova inicijativa naišla na pozitivan odjek i u Nogometnom klubu Osijek, Kristijan je ovoga petka krenuo put Amsterdama koji će biti njegova prva destinacija u najvećem izazovu kojega je dosad imao.

Iz Europe u SAD i na Daleki istok

Nakon Nizozemske, odvažni Osječanin će produžiti prema Parizu, zatim će obići španjolsku Malagu i Lisabon u Portugalu. Pritom će putovati vlakom i autobusom, a potom će zrakoplovom produžiti prema Dublinu gdje će se nešto duže i zadržati, s obzirom na prijatelje koji ga čekaju u Republici Irskoj. Prekooceanski let očekuje ga za New York, a u planu mu je obilazak Chicaga, popularnog Roada 66 i Los Angelesa. Iz Sjedinjenih Američkih Država u planu mu je odlazak u Tokio, a vjerojatno niti Japan neće biti završna destinacija njegova putovanje, što će prvenstveno ovisiti o raspoloživim financijama… Mi smo ga u Klubu ispratili uz poklonjeni dres s njegovim prezimenom i još nekim rekvizitima, poželjevši mu prvenstveno sretan i zanimljiv put, popraćen brojnim zanimljivostima i lijepim trenutcima.