Naši su igrači bili među školarcima na Jugu II koji su ih oduševljeno dočekali u svojoj sredini.

Nogometni klub Osijek, u suradnji s Udrugom navijača Bijelo-plavi, nastavio je odlično prihvaćen projekt obilazaka osječkih osnovnih škola i druženja s učenicima. Ovoga četvrtka pohodili smo OŠ „Tin Ujević“ na Jugu II gdje nas je dočekala baš prava – navijačka atmosfera! I prije dolaska naših igrača, okupljene djevojčice i dječaci počeli su uzvikivati „Osijek, Osijek“, a školskim hodnicima iz njihovih grla orilo se „Grad na Dravi, danas slavi“ uz još neke prepoznatljive pjesme s tribine.

Uramljeni dres na poklon

Uvodno su članovi spomenute udruge, već prema uhodanoj praksi imali prezentaciju o Bijelo-plavima te povezanosti Kluba i navijača, posebice najmlađih. Dakako da je poanta u daljnjem širenju i jačanju osječkog navijačkog pokreta i lokal-patriotizma, a posebno nam je drago što su djeca jako dobro reagirala na sve što smo im pripremili. Ponajprije se to odnosi na dolazak naših prvotimaca: Yevhena Cheberka, Ognjena Bakića i dvojice najmlađih igrača iz sadašnjeg seniorskog kadra: Filipa Živkovića i Dominika Babića. Oni su odgovarali na zanimljiva učenička pitanja, fotografirali se i dijelili autograme, a Cheberko je ravnateljici Jasenki Vajdić uručio i uramljeni dres NK Osijek.