Na utakmici s Hajdukom naš se Filip upisao među strijelce sa 16 godina, 6 mjeseci i 28 dana.

Jedini trenutak s terena tijekom izgubljene utakmice s Hajdukom u četvrtfinalu SuperSport Hrvatskog nogometnog kupa koji će nam ostati u lijepom sjećanju je pogodak kadetskog reprezentativca Filipa Živkovića. Nije nam, doduše, puno značio u smislu konačnog rezultata, tek je malo pojačao neizvjesnost u finišu susreta, ali ipak ulazi u povijest NK Osijek. Naime, jedan od naših golobradih prvotimaca (tek nešto mlađi je samo Dominik Babić) postao je najmlađi igrač Bijelo-plavih koji je u službenim nastupima zatresao protivničku mrežu!

Četiri maloljetnika među strijelcima

Žile je to učinio sa 16 godina, 6 mjeseci i 28 dana i odmah osvojio simpatije osječkih navijača. Do sada je rekorder u ovom kontekstu bio Dino Špehar, sin nekadašnjeg dvostrukog najboljeg strijelca HNL-a, Roberta. Dino je imao 16 godina, 9 mjeseci i 5 dana, a gol je zabio u prvenstvenom ogledu sa Slaven Belupom, u studenome 2010. Rezultat je bio neriješen 1:1, a Špehar junior je zabio za izjednačenje u završnici dvoboja. Dodajmo na kraju da smo imali još dvojicu maloljetnika u svojim redovima koji su uspjeli zabijati golove prije svoje 18 godine. To su Karlo Lulić (2013.) i aktualni zamjenik kapetana Mihael Žaper (2016.).