Nastavili smo naš obilazak i druženja s učenicima osječkih osnovnih škola, a na Jugu II su bili Fiolić i Lovrić.

Vesela i razigrana mladost dočekala nas je i u Osnovnoj Školi Grigora Viteza, na osječkom Jugu II. Tamo smo, s Klubom navijača Bijelo-plavi, nastavili naš zajednički projekt animiranja i edukacije najmlađih navijača pod nazivom „Moja škola je bijelo-plava“, kojega podržava i Grad Osijek. Atmosfera među učenicama i učenicima bila je kao i obično bučna i euforična, a naši su igrači Ivan Fiolić i Kristijan Lovrić naprosto ostali „zarobljeni“ u školskoj dvorani dok su dijelili autograme i fotkali se u mnogobrojnim selfijima. I ovoga smo tjedna, prije još jedne domaće utakmice u Gradskom vrtu, nastavili s obilaskom osmoškolaca, a činjenica je da oni u svakom dijelu grada reagiraju – fantastično!

Oduševljeni školarci „zarobili“ Ivana i Kikija

Tako je bilo i ovoga četvrtka u školi koja nosi naziv po poznatom piscu, pjesniku i prevoditelju, začetniku moderne hrvatske književnosti za djecu. Dečki iz Kluba navijača pripremili su i ovaj puta zanimljivu prezentaciju na temu klupske povijesti i što zapravo znači biti navijač te koliko je važno u svom gradu navijati za svoj klub. Potom su se pred djecom pojavili Fiolić i Lovrić, što je, dakako, izazvalo pravo oduševljenje među školarcima. Nogometaši su strpljivo odgovarali na zanimljiva pitanja svojih malih domaćina, a pravi je „stampedo“ nastao kada je krenulo fotografiranje. NK Osijek je, kao i na svim prethodnim druženjima s najmlađim navijačima, darivao školu-domaćina uramljenim originalnim bijelo-plavim dresom. Sigurni smo da će i ovaj susret djeci ostati u lijepoj uspomeni, a mnoge među njima očekujemo već na sljedećoj utakmici protiv Šibenika u Gradskom vrtu.