U svojoj dugoj trenerskoj karijeri bio je i za kormilom Bijelo-plavih i to u vremenu od 1980. do 1983. godine.

U Zemunu je u 87. godini života preminuo Josip „Mićo“ Duvančić, nogometni stručnjak koji je jedno vrijeme svoje trenerske karijere proveo i u Nogometnom klubu Osijek. Kod nas je došao nakon prilično uspješnog posla kojega je odradio u beogradskom Partizanu. Ugovor s Bijelo-plavima potpisao je u ljeto 1980. i u svojoj prvoj sezoni na klupi Osječana uspio je tadašnju momčad vratiti iz drugoligaškog u prvoligaško društvo. Bio je cijenjen u gradu na Dravi i može se reći da je ispunio očekivanja u kontekstu klupskih ciljeva i ambicija u ono vrijeme.

Vodio momčad protiv Milana

Tada su za Osijek igrali: Alempić, Huljić, Dumančić, Meter, Lulić, Džeko, Popović, Hukić, Lukačević, Nikezić, Čordaš, Grnja…. kojima su se kasnije pridružili Rakela, Kalinić, Iličić, Žeravica, Maričić, Karačić, Šmudla, Dilber, Todorović, Baketa, Redžepagić, Lepinjica i ostali. Pod Duvančićevim vodstvom NK Osijek je igrao u Srednjoeuropskom kupu (nazivali su ga i Mitropa kup), u skupini s mađarskim Haladasom, Vitkovicama iz nekadašnje Čehoslovačke i slavnim Milanom. U travnju 1982. bio je za kormilom momčadi koja je ugostila zagrebački Dinamo Miroslava „Ćire“ Blaževića pred rekordnih 40.000 gledatelja u Gradskom vrtu. S Osječanima se rastao u ljeto 1983. godine. Tijekom trenerske karijere vodio je desetak klubova s prostora bivše Jugoslavije, a osim u Osijeku, od hrvatskih je prvoligaša prethodno bio kormilar Hajduka.