Bio je kratko u Gradskom vrtu, no stekao je veliku naklonost i suigrača i navijača Osijeka.

Svakog 2. svibnja bolno nam je prisjećanje na nekadašnjeg vratara Bijelo-plavih Ivana Turinu. Preminuo je prerano, sa svega 32 godine, 2013. tijekom igranja u Švedskoj, gdje je nastupao za tamošnji AIK iz Stockholma. Zaspao je u svom stanu i više se nije probudio, a naknadnom obdukcijom je utvrđeno kako je uzrok smrti bilo zatajenje srca. Iako se nije dugo zadržao u Gradskom vrtu, nego je tek odradio jednu polusezonu s ukupno 15 službenih nastupa, svima su nam u Klubu iz tog vremena ostale jako lijepe uspomene na Ivana. Bilo je to u sezoni 2002/2003 kada je kod nas došao na posudbu iz Dinama i u potpunosti opravdao očekivanja.

Nagrada Kohorte puno toga govori

Tadašnji suigrači ga sigurno neće zaboraviti, posebice njegov vedar duh i izrazito pozitivan karakter. Koliko su ga cijenili i Osijekovi navijači najbolje svjedoči spoznaja da je upravo on bio prvi dobitnik Kohortine nagrade za najboljeg igrača sezone po njihovom izboru. Pouzdan i kvalitetan vratar, dokazao se i izvan hrvatskih granica, braneći u grčkom Xanthiju, poljskom Lechu i spomenutom AIK-u u švedskoj ligi. Dakako da je i nama puno značio u ono vrijeme kada je trebalo stabilizirati momčad i izbjeći veće rezultatske probleme. U Hrvatskoj je, osim Dinama i Osijeka, čuvao mrežu nekadašnjeg Kamen Ingrada. Ostvario je i jedan nastup za „Vatrene“ i to 2006. godine protiv Hong Konga na „Carlsberg kupu“, kada je izbornik bio također pokojni Zlatko Kranjčar. Turina je sahranjen na zagrebačkom groblju Miroševac.