Od HEP ODS d.o.o. smo zatražili službeno očitovanje o štetnim događajima koji su nastupili.

Nastavno na nestanke struje na stadionu Opus Arena na utakmica NK Osijek – Adana Demirspor i NK Osijek – HNK Gorica, NK Osijek se očituje kako slijedi:

“Stadion Opus Arena, koji zadovoljava UEFA IV kategoriju, ima dostatnu zakupljenu priključnu snagu te rezervno napajanje u obliku agregatskog postrojenja. Budući da su se dogodili nepoznati uzroci u elektroenergetskom sustavu opskrbljivača električnom energijom, a koji su posredno i neposredno utjecali na pričuvni sustav napajanja stadiona za vrijeme utakmica NK Osijek  - Adana Demirspor  i NK Osijek – HNK Gorica, dana 22.08.2023. uputili smo dopis u HEP ODS d.o.o. kao isporučiteljem električne energije za službenim očitovanjem o štetnim događajima koji su nastupili tijekom navedenih utakmica“.