I NK Osijek je bio među onima koji su se uključili u ovu tradicionalnu sportsku manifestaciju.

Tradicionalni Baranjski Ferivi polumaraton održan je prošle subote, ovaj puta sa startom i ciljem kod Prijamnog centra Parka prirode Kopački rit. Organizator i osmog izdanja ove manifestacije bio je Atletski klub Slavonija Žito sa svojim već uobičajenim partnerima, a pozivu se rado odazvao i NK Osijek koji je imao svoju Fan zonu u kojoj su se djeca mogla malo poigrati i s loptom, iščekujući početak svojih utrka. Nastavak je to suradnje s organizatorima ovoga polumaratona, a na taj način i podrške značajnom sportskom događaju koji redovito okuplja veliki broj sudionika, među kojima su bili i neki naši članovi i djelatnici. Inače, prvi je kroz cilj nakon 21,1 kilometra prošao Matija Crnković iz MK Hrvatski sokol Osijek u vremenu 1:14,58 dok je u ženskoj konkurenciji najbrža bila Mađarica Tunde Szabo s rezultatom 1:23,07. U utrci građana na pet kilometara pobijedili su Matej Ugarković (17:56) i Dorotea Santi (20:27).