Brojna delegacija Bijelo-plavih, uključujući i našu momčad, posjetila je zajednicu mladih u Aljmašu.

Nogometaši, stručni stožer, menadžment i uprava Nogometnog kluba Osijek u četvrtak su posjetili zajednicu Cenacolo u Aljmašu. Riječ je o najnovijoj bratovštini u Hrvatskoj, osnovanoj 2019. godine, a nalazi se u Svetištu Gospe od utočišta. Osim što je mjesto u kojem se mladi koji iza sebe imaju probleme s ovisnošću sada pripremaju za novi život, ova kuća ugošćuje i skupine hodočasnika koji se dolaze upoznati s duhovnošću i stilom života u Cenacolu. Zajednicu je, inače, na međunarodnoj razini pokrenula časna sestra Elvira Petrozzi (poznata kao Majka Elvira) kao mirno i organizirano utočište prihvata, ljubavi, vjere i služenja životu. Postalo je tijekom godina izvor nade za mnoge koji su svojedobno krenuli nekim krivim putem očaja i ovisnosti, odbačeni na marginu društva, da bi potom krenuli u životnu rehabilitaciju.

Donacije našim domaćinima

Trenutno postoji 71 bratovština u 20 zemalja svijeta, gotovo na svim kontinentima u kojima je okupljeno oko tisuću mladih ljudi različitih vjeroispovjesti. Bijelo-plavi su od svojih domaćina u Aljmašu, njih petnaestak, imali priliku čuti njihove priče te upoznati se u s aktivnostima koje imaju u Cenacolu. Duhovnik im je vlč. Ivan Jurić, župnik Župe Uzvišenja Svetog križa u Retfali, a nedavno nam je blagoslovio i Opus Arenu. Korisnicima Zajednice NK Osijek donirao je potrepštine za svakodnevni život i sportsku opremu, što će im svakako dobro doći u njihovoj svakodnevici.