Special Power League nastavlja svoju lijepu priču predstojećeg vikenda u dvorani Gradski vrt.

U našem gradu u subotu i nedjelju bit će održan 22. turnir Special Power League za djecu i mlade s teškoćama u razvoju. SPL je osnovana 2018. godine i pokrenuta od strane Udruge Akademija zdravog življenja, a pridružili su joj se Hrvatski nogometni savez, Hrvatski rukometni savez, Zaklada Mateo Kovačić i još nekoliko udruga za Down sindrom iz najvećih hrvatskih gradova. U Osijeku je u tom smislu vrlo aktivan Centar za odgoj i obrazovanje Ivan Štark, a aktivno su u cijelu priču uključeni i neki nogometni i rukometni klubovi iz Hrvatske i inozemstva, pa tako i NK Osijek koji također ima svoju ekipu. U dvorani Gradski vrt predstojećeg vikenda okupit će se devet momčadi: Istra 1961, Hajduk, Slaven Belupo, Dinamo, Rijeka, Lokomotiva, GOŠK Dubrovnik, Sloga Čakovec i Osijek s više od stotinu sudionika.

Sklapanje novih prijateljstava

Do sada su gradu na Dravi održana dva ovakva turnira i to u veljači i studenome 2019. godine. Temeljna ideja projekta jest motiviranje djece s teškoćama u razvoju da se kroz sportske aktivnosti aktivno integriraju u društvo. Projekt je osmišljen temeljem činjenice da takva djeca nemaju mogućnosti adekvatnog bavljenja sportom koji zbližava osobe sa sličnim smetnjama, omogućava razmjenu iskustava i sklapanje novih prijateljstava te povećava razumijevanje prema teškoćama s kojima se svakodnevno suočavaju. Promotor Special Power League je hrvatski reprezentativac Mateo Kovačić, a ovaj je projekt nagrađen kao jedna od najboljih inicijativa za osobe s invaliditetom od strane UEFA-e.