Riječ je kadetima i juniorima koji nastupaju za U-17 i U-19 reprezentaciju na turnirima u Istri.

Ovoga su tjedna aktivne mlade selekcije Hrvatske, konkretno reprezentacije U-17 i U-19 koje su se okupile na pripremama u Istri. Za U-17 reprezentaciju pozvani su vratar Petar Katalinić, zadnji vezni Fran Peček i centarfor Ivan Barić. Hrvatska je prijateljski turnir u Poreču otvorila porazom od Grčke 0:1, nastavila ga pobjedom nad Turskom 4:2, a u četvrtak će odmjeriti snage s Bugarskom.

Četvorica među najboljim juniorima

Juniori su, također u Poreču, igrali s vršnjacima iz Saudijske Arabije i u tom su dvoboju poraženi rezultatom 1:2. U petak izabranike Siniše Oreščanina očekuje utakmica s Grčkom. Među reprezentativcima su i nogometaši Osijeka: vratar Jan Hlapčić, stoper Krešimir Vrbanac te napadači Filip Živković i Anton Matković. Poziv je dobio i Dominik Babić, no morao je otkazati zbog ozljede. Jasno je da bi se u kadru ove selekcije našao i Marin Prekodravac, međutim, dogovoreno je da, ipak, ostane među osječkim prvotimcima budući da je postao standardan u najboljem sastavu Bijelo-plavih.