Na svečanosti „Sportaš godine“ priznanje je pripalo i predsjedniku NK Osijek za završetak projekta izgradnje Opus Arene.

Na tradicionalnoj svečanosti „Sportaš godine“ za proteklu kalendarsku 2023., značajno je priznanje pripalo predsjedniku Nogometnog kluba Osijek Ferencu Sakalju. Riječ je o nagradi Uzor-trofej Matija Ljubek koju, inače, dodjeljuje dnevni list „Glas Slavonije“ za posebna dostignuća u sportu na području našeg grada i Osječko-baranjske županije. Neposredni povod je dovršetak izgradnje i otvaranje najljepšeg i najmodernijeg stadiona u Hrvatskoj, naše Opus Arene na kojoj imamo značajan porast gledatelja i godišnjih pretplatnika u odnosu na prethodne sezone u HNL-u. Riječ je o najvećem i najskupljem infrastrukturnom projektu kada govorimo o sportu na ovim prostorima, čije smo otvorenje imali u srpnju prošle godine, na prvenstvenoj utakmici Osijek – Slaven Belupo 6:1. Gospodin Sakalj zbog neodgodivih obveza danas nije mogao nazočiti dodjeli ovoga priznanja u Centru za posjetitelje u Tvrđi, pa će mu ono biti uručeno nekom drugom prigodom.