U 64. godini života borbu s kratkom i teškom bolešću izgubio je naš nekadašnji vratar.

Tužna nam je vijest ove srijede stigla iz osječkog KBC-a. Uslijed kraće i teške bolesti u 64. godini preminuo je nekadašnji vratar Bijelo-plavih Branko Škaro. Ovaj je korpulentni Donjograđanin rođen 9. srpnja 1960. i karijeru je započeo u najbližem susjedstvu, u osječkoj Olimpiji. Njegov je potencijal brzo bio prepoznat, a svojom je konstitucijom privukao pozornost skauta splitskog Hajduka koji ga je još kao juniora odlučio dovesti u svoje redove.

Pričuva Biliću i Žitnjaku

Dakle, 1978. pristupio je Bijelima, međutim, uslijed velike konkurencije za splitsku „jedinicu“ nije dočekao šansu u natjecateljskim utakmicama. U razdoblju od 1981. do 1987. branio je vrlo dobro u vinkovačkom Dinamu, današnjoj Cibaliji, da bi potom prihvatio poziv iz Gradskog vrta. Za prvu je momčad Osijeka nastupio u 3 službena susreta  te u prijateljskim ogledima tijekom tri sezone. U prvoj (1987/88) bio je uz Vladu Bilića i Miroslava Žitnjaka, sljedeće godine našao se u kadru ponovno uz spomenuti dvojac, da bi tijekom 1989/90 Žitnjaku pričuva bio tada mladi Ilica Perić, a Škaro je ostao treći vratar. Jedno vrijeme čuvao je mrežu NK Borovo, a karijeru je zaključio u svojoj matičnoj Olimpiji. Nedavno smo ga vidjeli na Opus Areni, na jednoj od utakmica naše momčadi, ne sluteći da će nam to biti posljednji susret i razgovor... NK Osijek izražava sućut ožalošćenoj obitelji pokojnoga Branka.