Popularni „Švabo“, nastupao je za naš Klub u razdoblju kada smo bili Proleter, Slavonija i na kraju NK Osijek.

U osječkom KBC-u u subotu je preminuo dugogodišnji nogometaš našeg Kluba Josip „Švabo“ Verner. Rođen je 29. travnja daleke 1939. u baranjskom mjestu Suza. Igračku karijeru je započeo u Šparti iz Belog Manastira, a u redove NK Proleter stigao je 1957. kao 18-godišnjak. Najčešće je igrao kao lijevo krilo i u Gradskom vrtu se zadržao do 1963. kada je prešao u novosadsku Vojvodinu. Tamo je ostao samo jednu sezonu da bi se ponovno vratio u grad na Dravi, u momčad tadašnje Slavonije. Dočekao je među Bijelo-plavima i konačnu promjenu imena u NK Osijek. Igrati je prestao po svršetku sezone 1966/67 i ubrzo se posvetio suđenju.

Bio je i savezni sudac

Dijelio je pravdu i na terenima nekadašnje Prve savezne lige, a godinama je bio i kontrolor. Nagrađivan je za svoj rad i doprinos sportu i priznanjem Športske zajednice Osječko-baranjske županije. Posljednji ispraćaj pokojnog gospodina Vernera bit će u ponedjeljak 29. travnja, na dan kada je trebao proslaviti svoj 85. rođendan, a pogreb je u 14 sati na belomanastirskom katoličkom groblju. Počivao u miru Božjem.