Oni nešto stariji navijači sigurno se sjećaju pouzdanog vratara kakav je bio Majer.

Imao je Nogometni klub Osijek puno kvalitetnih vratara kroz svoju dugogodišnju povijest. Jedan od onih koji je uživao poseban status kod naših navijača svakako je Pavo Majer koji ovoga petka, 3. svibnja, slavi svoj 77. rođendan. Naravno da mu čestitamo i želimo dobro zdravlje, prije svega, kao i da ga što češće imamo prigodu vidjeti na Opus Areni, na utakmicama Bijelo-plavih. Što se tiče njegove karijere, u Gradski vrt je stigao u proljeće 1968. i prometnuo se u vrlo pouzdanog čuvara mreže pa je u momčadi ostao čak deset sezona. Da je bio popularan svakako svjedoči i onaj poznati mural iz Wilsonove ulice na kojem je i Pavo dobio svoje mjesto, uz još neke klupske legende.

Očekujemo ga i sutra s Lokomotivom

Imao je zadovoljstvo i čast braniti u generaciji koja je nakon pune 21 godine nastupanja u drugoligaškoj konkurenciji 1977. izborila povratak u Prvu saveznu ligu bivše Jugoslavije. Suigrači su mu iz tog vremena bili Dumančić, Miljković, Huljić, Ivković, Čordaš, Lukačević, Lj. Petrović, Grnja i ostali koje starija osječka nogometna publika jako dobro pamti i uvažava. Tko zna koliko bi mu još potrajala vratarska karijera da se nije ozlijedio i morao povući u igračku mirovinu. U NK Osijek je ostao radeći u našoj Školi s mlađim dobnim kategorijama, a priliku je dočekao i u stručnom stožeru prve momčadi kada je za kormilom bio Milan Đuričić s kojim je surađivao u dva njegova mandata. Znamo da je zadnjih godina imao određenih zdravstvenih tegoba koji su mu prorijedili dolazak na utakmice, no vjerujemo da to ostaje iza njega. Uostalom, dolazak je najavio već za sutrašnji dvoboj s Lokomotivom. Dobro nam došao Pavo!