U Varaždinu nas je dočekao 9-godišnji dječak koji je u svom djetinjstvu pobijedio već niz teških situacija…

Utakmica u Varaždinu ostat će nam u lijepom sjećanju. Ne samo zbog pobjede koju smo ostvarili na oproštaju od ove sezone, nego i po jednom lijepom prijateljstvu koje smo započeli na stadionu Varteks. Veliku želju da upozna naše igrače izrazio je devetogodišnji Mijo Pavić kojega, nažalost, život od rođenja nimalo nije mazio. Toliko je ovaj simpatični dječak toga izdržao u svom djetinjstvu kada je riječ o teškim bolestima koje ga godinama prate. No, ne samo da se ovaj hrabri Varaždinac nijednog trenutka ne predaje nego nastoji da mu svaki dan bude ispunjen određenim zadovoljstvom. Uz sebe ima i sestru koja također ima niz zdravstvenih problema i čovjek ostane šokiran kada vidi sve te dijagnoze i pomisli koliko je svatko od nas zapravo sretan i treba biti zahvalan jer je – zdrav.

Neka nam ostane tako hrabar!!

Bilo nam je zadovoljstvo upoznati i gospođu Irinu iz Zaklade solidarnosti Grada Varaždina koja je bila u Mijinoj pratnji, čije je srce uistinu ogromno u radu s djecom kojom je svaka vrsta pomoći naprosto neophodna. Kapetan naše momčadi Vedran Jugović bio je upoznat s gore navedenim okolnostima, okupio je suigrače koji su našem malom prijatelju posvetili svoje vrijeme i pažnju i prije i nakon odigrane utakmice, baš kao i sportski direktor José Boto koji se pobrinuo da Mijo kući ode s dresom NK Osijek i službenom loptom SuperSport HNL na koju su se potpisali svi igrači. Naravno da mu želimo da i dalje tako hrabro nastavi prevladavati sve teškoće i da nikada ni u čemu ne posustane, da ga zdravlje napokon posluži i sreća prati pri svakom njegovom koraku. A mi ćemo čekati neku novu priliku da se opet podružimo i od srca ga ponovno zagrlimo…