Misija Udruge je omogućiti uvjete u kojima će sva djeca biti odgajana u poštovanju, vrednovana i zbrinuta na principima jednakosti i demokracije te pomoći djeci da iskoriste sve svoje mogućnosti kako bi izrasla u zadovoljne i odgovorne građane ovog društva.

Centar za pružanje usluga u zajednici Klasje Osijek nasljednik je Huttler – Kollhoffer – Monsperger sirotišta koje je počelo s radom davne 1870. godine, što pokazuje da postoji duga tradicija organizirane skrbi o djeci u gradu Osijeku. Od 1993. do 8. srpnja 2016. Centar je bio Dječji dom Klasje, čije su ime zajedno odabrali korisnici i odgojitelji Klasja.

Klasje je danas javna ustanova socijalne skrbi o djeci izvan vlastite obitelji (korisnici su djeca bez roditelja, djeca koju roditelji zanemaruju ili zlorabe svoje roditeljske dužnosti, ili djeca smještena u našu ustanovu iz drugih razloga).

Udruga pruža skrb djeci i mlađim punoljetnim osobama do 21. godine starosti izvan vlastite obitelji (korisnici su djeca bez roditelja, djeca koju roditelji zanemaruju ili zlorabe svoje roditeljske dužnosti, ili djeca smještena u našu ustanovu iz drugih razloga).

Ustanova ima 66 zaposlenih: odgojitelji, medicinske sestre, socijalni radnici i psiholozi te računovodstveni i administrativni radnici i tehničko osoblje.

PODACI O UDRUZI

Adresa: Ružina 32, Osijek