Društvo multiple skleroze Osječko-baranjske županije po svom ustroju je udruga sa sjedištem u Osijeku na adresi Ljudevita Posavskog 14a. Cilj Društva je promicanje, razvitak i unapređenje liječenja, istraživanja, rehabilitacije i zaštita osoba oboljelih od multiple skleroze i encephalomyellitis disseminate. Društvo okuplja oboljele od multiple skleroze (oko 130 članova), pridružene članove i volontere.

Društvo se financira donacijama, članarinama te apliciranjem na razne natječaje za provođenje projekata. Trenutno provodi više projekata kojima nastoji poboljšati kvalitetu života svojih članova.

Društvu provodi aktivnosti kroz druženja članova u radionicama, obilaskom članova koji su teže pokretni i nepokretni. Od radionica provodimo kreativnu radionicu i psihološku radionicu.

Od 2020. godine provode projekt “Širenje usluge osobne asistencije oboljelima od multiple skleroze”. Projekt financira Europska unija kroz Europski socijalni fond. Provedba projekta traje 28 mjeseci, a ukupna vrijednost projekta je 1.409.708,06 kn. Glavna aktivnost projekta je pružanje usluge osobne asistencije za 11 korisnika s najtežom vrstom i stupnjem invaliditeta s područja Osječko baranjske županije i zapošljavanje 11 osobnih asistenata. Od 2020. godine provode vježbe s fizioterapeutom, financirane programom Nacionalne zaklade za razvoj civilnog društva.

Osnova svih aktivnosti u Društvu je zalaganje volontera i zaposlenih kako bi se život s ovom bolesti malo olakšao i na kratko možda zaboravilo na nju.

PODACI O UDRUZI

Adresa: Ljudevita Posavskog 14a, Osijek