Udruga Moje dijete je udruga koja svojim dobrotvornim radom pomaže pri liječenju djece oboljele od malignih bolesti sa područja Slavonije i Baranje. Udruga je osnovana 15. lipnja 2004. godine, a s radom je počela 2006. godine. U udruzi rade isključivo roditelji i prijatelji udruge koji su i pokrenuli njezin rad.

Aktivnosti udruge "Moje dijete" su pružanje adekvatne stručne psihološke pomoći djeci oboljeloj od malignih bolesti kao i njihovim obiteljima, pomoć pri brzoj i povoljnoj nabavci lijekova i druge opreme potrebne djeci tijekom njihovog liječenja, iznalaženje što je moguće bržeg zakazivanja termina za CT, MR i druge specijalističke preglede u KB Osijek, pomoć za brzo i hitno obavljanje raznih dijagnostičkih pretraga u KB Osijek, proučavanje problema oboljele djece i zalaganje za njihovo rješavanje, podrška i informiranje roditelja o pravima iz Zdravstvenog osiguranja i Socijalne skrbi za njihovo bolesno dijete, zalaganje za rješavanje prava majki iz njihovog radnog odnosa, traženje donacija za nabavku opreme i aparata za odjel onkologije, zalaganje za osnivanje izoliranog odjela za dječju onkologiju, humanitarna pomoć roditeljima i materijalna pomoć u teškim situacijama povrata bolesti.

PODACI O UDRUZI

Adresa: Tadije Smičiklasa 2, Osijek