Uskoro ćemo, 18. studenoga, obilježiti još jednu obljetnicu pada simbola hrvatskog otpora.

Uvertira utakmice između Osijeka i Slaven Belupa protekla je u znaku sjećanja na obljetnicu pada Vukovara koju ćemo i ove godine obilježiti 18. studenoga. Na terenu je, uz zastave našeg prvoligaša, bila i ona koja simbolizira grad-heroj i njegov otpor agresoru iz Domovinskog rata.

Gledatelji su pljeskom pozdravili i prigodne pjesme posvećene Vukovaru, poglavito njegovim braniteljima. Gost je u svečanoj loži Gradskog vrta bio Igor Gavrić, predsjednik vukovarskog Gradskog vijeća i sin poginulog hrvatskog branitelja Ante Gavrića, u pratnji Gabrijela Kujundžića, dugogodišnjeg pratitelja i simpatizera Bijelo-plavih.

Podsjećamo, NK Osijek se aktivno uključio i u humanitarnu akciju obnove Vodotornja u Vukovaru, donacijom od 10.000 kuna.