Anton i Patrik Lončarić osvojili su zlato na Svjetskom juniorskom veslačkom prvenstvu u Litvi.

Osječani Anton i Patrik Lončarić, članovi osječkog Veslačkog kluba Iktusa, osvojili su zlatnu medalju u dvojcu bez kormilara na Svjetskom juniorskom prvenstvu koje se održava u Litvi! Braća Lončarić suvereno su osvajali prva mjesta i u kvalifikacijama i u polufinalu, a u današnjem finalu u cilj su ušli više od 3 sekunde brže od europskih prvaka iz Rumunjske. Zanimljivo je da su Rumunji vodili tri četvrtine utrke, no osječki je dvojac pojačao tempo u zadnjih 500 metara i na kraju više nego uvjerljivo slavio. Treća je bila posada Turske sa zaostatkom od gotovo osam sekundi!

Najljepši poklon za 17. rođendan

Lončarići su bili daleko najbolji i i kroz kvalifikacijske utrke, pa su kao prvoplasirani ušli u polufinale i tada pobijedivši Rumunje, koji su zaostajali velikih šest sekundi. Polufinalni nastup bio im je podjednako uvjerljiv, pa Uzbekistanci, Argentinci, Novozelanđani, Talijani, Španjolci, Turci... nisu imali šansi. Novi, sjajni tandem hrvatskog veslanja samo je spletom okolnosti ostao bez medalje na svibanjskom Europskom prvenstvu u Njemačkoj, kada je zauzeo 7. mjesto, a u Litvi je pokazao svoje stvarne mogućnosti. Ovo je Antonu i Patriku najljepši dar koji su sami sebi poklonili za 17. rođendan, a sve čestitke pripadaju i njihovom treneru Krešimiru Ižakoviću koji je svoje pulene sjajno pripremio za ovako visoke domete. I to još u posuđenom čamcu, braće Martina i Valenta Sinkovića, najboljih svjetskih veslača...