Igračice Igora Budiše pobijedile su Anderlecht i stigle na korak do plasmana u Ligu prvakinja.

Nogometašice Osijeka plasirale su se u drugi krug kvalifikacija za Ligu prvaka nakon što su u finalu turnira prvog kruga kvalifikacija, koji je odigran u Gradskom vrtu, pobijedile belgijski Anderlecht rezultatom 1:0. Ključni trenutak utakmice dogodio se u 54. minuti kada je Maja Joščak oduzela loptu 20-ak metara od gola suparnica pa poslužila Izabelu Lojnu koja je znalački pogodila nastavak europskog sna. U prvoj utakmici kvalifikacijskog turnira igračice ŽNK Osijek su s 5:0 pobijedile ŽNK Breznice iz Crne Gore.

Protiv Islanđanki za grupnu fazu

Igračice Igora Budiše plasman u grupnu fazu tražit će protiv suparnica iz islandskog Breidablika, ishod je to ždrijeba održanog u Nyonu koji Osječankama ostavlja nadu za europsku jesen u najelitnijem klupskom natjecanju. Prve utakmice su na rasporedu 31. kolovoza i 1. rujna, a uzvrati 8. i 9. rujna. Plasman u grupnu fazu izborit će bolja ekipa iz dvije utakmice.