NK Osijek NK Osijek NK Osijek Prikaži izbornik
Kako bismo Vam omogućili bolje korisničko iskustvo, ova stranica pohranjuje vaše kolačiće (cookies).
Više informacija možete pronaći OVDJE.Prihvaćam
Idealan za buduće olimpijce!

Osječki skate-park vrlo je popularan

Idealan za buduće olimpijce!

19.10.2017.

Iz Mađarskog biciklističkog saveza već najavili da će dio priprema za Olimpijadu u Tokiju 2020. održati u Osijeku.

Osijek je poznat kao grad ekstremnih sportova, ponajprije zahvaljujući manifestaciji „Pannonian Challenge“ koja iz godinu u godinu okuplja veliki broj sudionika. Osječki je skate-park zasigurno jedan od najboljih u ovom dijelu Europe što su potvrdili i sami natjecatelji i suci koji svakoga ljeta dolaze na spomenuto natjecanje.

Da je uistinu tako, svjedoči i želja Mađarskog biciklističkog saveza da pripreme za Olimpijske igre 2020. godine u Tokiju realizira upravo na prostoru lijeve obale rijeke Drave. Naime, u Japanu će BMX i skateboard i službeno postati dio olimpijske obitelji, što je, dakako, velika motivacija i svima u Osijeku koji se bave ovim sportom.

U planu izgradnja BMX Race staze

U udruzi „Pannonian“ često ističu kako je naš skate-park jedini odgovarajući poligon u regiji za pripreme budućih olimpijaca, što su, eto, prepoznali i Mađari. Da bi kompleks bio potpun, u planu je i izgradnja BMX Race staze, potvrdio je voditelj projekta „Panonnian Challenge“ Jurica Barać.

Vizija izgradnje osječkog skate-parka počiva upravo na ideji kompleksa za urbane sportove, gdje će se tijekom cijele godine održavati kampovi i treninzi za nove olimpijske sportove. Nadamo se da će se uz mađarski savez pridružiti i drugi regionalni savezi jer će uvjeti treniranje zasigurno biti idealni, rekao je Barać.

HT Prva liga

1.Dinamo7+717
2.Osijek7+714
3.Lokomotiva7+713
4.Rijeka7+713
5.Gorica7+210
6.Slaven Belupo8-38
7.Hajduk7-37
8.Inter-Zaprešić7-67
9.Istra 19617-85
10.Rudeš8-102

Sljedeća utakmica

Hrvatski Telekom Prva liga, 8. kolo

Osijek - Gorica

Stadion Gradski vrt, 22.09.2018. 16:30

Prethodna utakmica

Hrvatski Telekom Prva liga, 7. kolo

Rijeka - Osijek 1:1

HNK Rijeka, 16.09.2018. 19:00

NK Osijek @ Instagram

Ostale vijesti