Hrvatska reprezentacija je slavila rezultatom 25:23 i osvojila važne bodove za nastavak Europskog prvenstva

U dramatičnoj završnici prve utakmice u drugoj fazi natjecanja na Europskom prvenstvu hrvatski su rukometaši u zagrebačkoj Areni pobijedili Bjelorusiju s 25:23 (15:12) i ostali u igri za osvajanje jednoga od prva dva mjesta koja vode u polufinale. Odluka o pobjedniku pala je tek u posljednjih 80 sekundi, u koje su reprezentacije Hrvatske i Bjelorusije ušle rezultatski izjednačene (23:23). Trenutak odluke dogodio se minutu i 12 sekundi prije kraja kada je Luka Cindrić postigao pogodak koji je donio prednost našoj reprezentaciji. Bjelorusi nisu iskoristili napad za izjednačenje, a u posljednjim sekundama Marko Kopljar je pogodio suparničku mrežu za konačnih 25:23.

U subotu protiv Norvežana

Još jednom je u igri hrvatske reprezentacije bilo dosta oscilacija, a i vratari su opet bili prilično neučinkoviti. Stevanović i Pešić su zajedno sakupili osam obrana, dok je na suprotnoj strani Saladcenka obranio 12 udaraca iz igre i 'skinuo' sedmerce Čupiću i Horvatu. Srećom, Bjelorusi su slabo odigrali završne dvije minute u kojima nisu uspjeli nijednom zapucati prema vratima, pa su Červarovi izabranici osvojili važne bodove. U zagrebačkoj Areni bilo je tek nešto više od 8.000 gledatelja, budući da su gotovo svi očekivali da će naša nacionalna vrsta iz Splita prenijeti sva četiri boda i igrati dan kasnije u metropoli, pa je na tribini ostalo puno praznih mjesta. Hrvatsku u subotu očekuje dvoboj s Norvežanima koji su na startu drugog kruga natjecanja uvjerljivo svladali Srbiju s 32:27.