AK Slavonija Žito zauzeo je 4. mjesto u sveukupnom poretku, a osvojeno je ukupno deset odličja.

Članovi Atletskog kluba Slavonija Žito ostvarili su zapažene rezultate na Pojedinačnom prvenstvu Hrvatske za mlađe juniorke i juniore, održanom u Varaždinu. Naime, Osječani su osvojili deset medalja, od toga četiri zlatne, jednu srebrnu i pet brončanih te su u sveukupnom poretku zauzeli visoko, 4. mjesto. Prema broju odličja, osječki je klub bio drugoplasirani u poretku mlađih juniorki koje su ostvarile najbolje rezultate.

Niz zapaženih rezultata

U skoku s motkom ostvarene su pobjede i u muškoj i u ženskoj konkurenciji. „Zlatni“ su bili Sven Salaj (4,40 m) i Maja Petričić (3,30 m), a na postolje su se popeli i „srebrni“ Bartol Cik (4,00 m) te „brončana“ Petra Šešum (2,70 m). Najbolji u Hrvatskoj su i Matej Čivić u bacanju koplja (62.01 m) te ženska štafeta 4x100 metara u sastavu: Nikolina Ćosić, Jana Pranjić, Matea Veber i Melani Bosić (49,49).

Barbara Vrhovac osvojila je dvije bronce – na 800 metara (2:21,32) i na 1.500 metara (4:52,68). Treće su bile Jana Pranjić u skoku u dalj (5,34 m) te Karla Milinković u bacanju kladiva (50,23 m).