„Osijek trči – I ti to možeš, daruj svoje kilometre“

Lijepa inicijativa za Dan grada Osijeka

„Osijek trči – I ti to možeš, daruj svoje kilometre“

28.11.2018.

Organizator humanitarne utrke je poznati osječki glazbenik Igor Delač, a potporu daje i NK Osijek.

Poznati osječki glazbenik Igor Delač, uz potporu Atletskog kluba Slavonija Žito, NK Osijek, Ferivi sporta, Gradskog društva Crvenog križa i Jamnice, na dan Grada Osijeka, 2. prosinca, organizira humanitarnu utrku građana „Osijek trči – I ti to možeš, daruj svoje kilometre“. Pokroviteljstvo je prihvatio Grad Osijek.

Start će biti ispred biste Picassu na Promenadi s početkom u 14 sati. Prethodno će se, točno u podne, krenuti s otvaranjem prijava, da bi u 13,45 sati uslijedio start rekreativne utrke na dva kilometra u kojoj mogu sudjelovati djeca, njihovi roditelji, djedovi i bake… Samo petnaestak minuta nakon njih startaju i utrke na pet i deset kilometara, dok je za 16 sati najavljeno proglašenje pobjednika.

U tijeku su online prijave za ove dvije natjecateljske utrke, a bit će se moguće prijaviti i na licu mjesta, u vremenu od 12 do 13,30 sati. Prijava iznosi 30 kuna. Startnine se mogu uplatiti virmanom / Internet bankarstvom i dakako gotovinom 2. prosinca u sklopu prijavnog centra.

Prihod ide Zakladi „Ana Rukavina“

Ono što je bitno naglasiti je da se sav prihod od startnina donira Zakladi „Ana Rukavina“. Za utrku na dva kilometra ne plaća se startnina, no svaki sudionik može sudjelovati s dobrovoljnim prilozima. U natjecateljskim utrkama dvije su kategorije – žene i muškarci, a u onoj dužoj, na deset kilometara, bit će i dvije okrijepne postaje. Tri prvoplasirana natjecatelja će osvojiti nagrade sponzora. Organizatore možete kontaktirati na stranici osijektrci@gmail.com, na web adresi  http://akslavonija-zito.hr/trcite-humanitarnu-utrku-za-zakladu-ana-rukavina-u-nedjelju-2-12-na-promenadi/ ili na Facebooku https://www.facebook.com/events/299578697325933/.

Priča je zaista lijepa, humanitarna, a odnosi se na sve ljude dobre volje, bez obzira na godine. Fino ćemo se razgibati, učiniti nešto korisno za svoje tijelo, ali i pridonijeti prikupljanju sredstava za Zakladu „Ana Rukavina“. Ako mogu trčati ja, onda mogu i svi ostali, riječi su Igora Delača.

2.Osijek18+2034
5.Gorica18+127