NK Osijek NK Osijek NK Osijek Prikaži izbornik
Kako bismo Vam omogućili bolje korisničko iskustvo, ova stranica pohranjuje vaše kolačiće (cookies).
Više informacija možete pronaći OVDJE.Prihvaćam
Najbolji ranking Donne Vekić!

Uspjesi osječkih sportašica i sportaša

Najbolji ranking Donne Vekić!

06.02.2019.

Naša tenisačica je na WTA turniru u St. Petersburgu stigla do velikog finala, svladavši prethodno i sjajnu Čehinju Kvitovu…

Lijepo je kada se možemo pohvaliti uspjesima osječkih sportašica i sportaša, a proteklih dana ih je opet bilo. U središtu pozornosti bili su odlični nastupi najbolje hrvatske tenisačice Donne Vekić na WTA turniru u St. Petersburgu. U Rusiji je naša mlada sugrađanka stigla do velikog finala u kojem je dosta nesretno poražena od Nizozemke Bertens sa 6:7, 4:6 u setovima. Prethodno je Donna imala sjajan pobjednički niz u kojem se posebno ističe trijumf nad drugom igračicom svijeta, Čehinjom Petrom Kvitovom. Vekić je na ovom turniru osvojila novih 305 bodova i trenutno je 25. na WTA ljestvici što joj je najbolji ranking karijere!

Motkaši opet prednjačili

Zapažene uspjehe ostvarili su i članovi Atletskog kluba Slavonija Žito i to na Dvoranskom seniorskom prvenstvu Hrvatske kojemu su zajednički domaćini bili Zagreb i Osijek. Zlatnim odličjem okitili su se Ivan Horvat i Elija Valentić u skoku s motkom, preskočivši 5,45, odnosno 4,00 metara. Horvat će na nekome od sljedećih natjecanja pokušati ostvariti normu za plasman na Europsko dvoransko prvenstvo u Glasgowu (5,65). Srebro je na državnom prvenstvu osvojio još jedan Osječanin, Dario Prekl s visinom 5,00. Vrijedi izdvojiti i Saru Aščić koja je u skoku u vis zauzela drugo mjesto s preskočenih 1,78.

HT Prva liga

1.Dinamo000
2.Gorica000
3.Hajduk000
4.Inter-Zaprešić000
5.Istra 1961000
6.Lokomotiva000
7.Osijek000
8.Rijeka000
9.Slaven Belupo000
10.Varaždin000

Sljedeća utakmica

Hrvatski Telekom Prva liga, 1. kolo

Osijek - Slaven Belupo

Stadion Gradski vrt, 19.07.2019. 19:00

Prethodna utakmica

Hrvatski Telekom Prva liga, 36. kolo

Osijek - Inter-Zaprešić 3:1

Stadion Gradski vrt, 26.05.2019. 19:00

NK Osijek @ Instagram

Ostale vijesti