Najbolji ranking Donne Vekić!

Uspjesi osječkih sportašica i sportaša

06.02.2019.

Naša tenisačica je na WTA turniru u St. Petersburgu stigla do velikog finala, svladavši prethodno i sjajnu Čehinju Kvitovu…

Lijepo je kada se možemo pohvaliti uspjesima osječkih sportašica i sportaša, a proteklih dana ih je opet bilo. U središtu pozornosti bili su odlični nastupi najbolje hrvatske tenisačice Donne Vekić na WTA turniru u St. Petersburgu. U Rusiji je naša mlada sugrađanka stigla do velikog finala u kojem je dosta nesretno poražena od Nizozemke Bertens sa 6:7, 4:6 u setovima. Prethodno je Donna imala sjajan pobjednički niz u kojem se posebno ističe trijumf nad drugom igračicom svijeta, Čehinjom Petrom Kvitovom. Vekić je na ovom turniru osvojila novih 305 bodova i trenutno je 25. na WTA ljestvici što joj je najbolji ranking karijere!

Motkaši opet prednjačili

Zapažene uspjehe ostvarili su i članovi Atletskog kluba Slavonija Žito i to na Dvoranskom seniorskom prvenstvu Hrvatske kojemu su zajednički domaćini bili Zagreb i Osijek. Zlatnim odličjem okitili su se Ivan Horvat i Elija Valentić u skoku s motkom, preskočivši 5,45, odnosno 4,00 metara. Horvat će na nekome od sljedećih natjecanja pokušati ostvariti normu za plasman na Europsko dvoransko prvenstvo u Glasgowu (5,65). Srebro je na državnom prvenstvu osvojio još jedan Osječanin, Dario Prekl s visinom 5,00. Vrijedi izdvojiti i Saru Aščić koja je u skoku u vis zauzela drugo mjesto s preskočenih 1,78.