NK Osijek NK Osijek NK Osijek Prikaži izbornik
Kako bismo Vam omogućili bolje korisničko iskustvo, ova stranica pohranjuje vaše kolačiće (cookies).
Više informacija možete pronaći OVDJE.Prihvaćam
„Brokeri“ dočekuju Zadar

Osječki sportski vikend

„Brokeri“ dočekuju Zadar

08.03.2019.

Naši košarkaši u nedjelju od 18 sati u dvorani Gradski vrt igraju protiv drugoplasirane momčadi HT Premier lige.

Osim našeg NK Osijek, još će devet gradskih prvoligaša predstojećeg vikenda u borbu za prvenstvene bodove. Pritom će ljubitelji sporta vjerojatno u nedjelju iskoristiti dvostruki, vrlo zanimljiv program u kompleksu Gradski vrt. Znamo da Bijelo-plavi od 15 sati dočekuju Lokomotivu, a tri sata kasnije u susjednoj dvorani igrat će košarkaši Vrijednosnica Osijek i Zadra. Gosti su drugoplasirani u HT Premier ligi, a „Brokeri“ su šesti i sigurno će učiniti sve kako bi iznenadili favoriziranog protivnika.

Važni ispiti košarkašica i rukometašica

Istoga dana će košarkašice Murse, ali u dvorani Jug (17 sati), odigrati vrlo važnu  utakmicu u borbi za opstanak. Suparnik im je ekipa Požege koja ima samo jednu pobjedu više u odnosu na Osječanke. Naše djevojke imaju napokon prigodu osvojiti iznimno važne bodove i tako povećati šanse da zadrže prvoligaški status. Također, iznimno važan dvoboj očekuje i rukometašice Osijeka. One u subotu gostuju kod Dalmatinke u Pločama. Domaćin je bolje plasiran, no ekipa trenerice Jelene Crnov nije bez izgleda. U slučaju pobjede, Dora Lacković i suigračice bi napokon „pobjegle“ s pretposljednjeg mjesta na tablici što im je svakako veliki motiv.

Stolnotenisači priželjkuju iznenađenje

Odbojkaši Osijeka u subotu su u gostima kod bolje plasirane Rijeke koja nije nepobjediva na svom parketu, iako je zasigurno neugodan protivnik. Puno lakšu zadaću na domaćem parketu imat će osječke odbojkašice. One istoga dana, u Gradskom vrtu, od 17 sati dočekuju Novu Gradišku u posljednjem kolu razigravanja po skupinama državnog prvenstva. Vrlo važan nastup očekuje i stolnotenisače Vodovod Osijeka koji, također u Gradskom vrtu, u subotu igraju s dubrovačkim Libertasom. Dvoboj počinje u 17 sati, a Osječani će pokušati iznenaditi objektivno kvalitetniji gostujući sastav.

Kandit u nezavidnoj situaciji

Kuglači Kandita ugošćuju splitski Mertojak, a subotnji ogled na Pampasu počinje u 16 sati, a naša momčad je u nezavidnoj situaciji tako da joj svaki bod jako puno znači. Doduše, teško će biti iznenaditi drugoplasirane Splićane, ali vrijedi pokušati. Naš drugi kuglački prvoligaš Osijek je u puno boljoj i komfornijoj situaciji, budući da zauzima četvrto mjesto. Susret u Zadru s istoimenim domaćinom prilika je za osvajanje novih bodova. I na kraju nam ostaje još samo futsal. Osijek Kelme je, nažalost, prikovan za dno tablice, a ovoga vikenda naši „hakleri“ idu u goste zagrebačkoj Uspinjači Gimka.

HT Prva liga

1.Dinamo35+5289
2.Rijeka35+3466
3.Hajduk35+2262
4.Osijek35+2359
5.Gorica35+1056
6.Lokomotiva35+949
7.Slaven Belupo34-1333
8.Inter-Zaprešić35-4231
9.Istra 196135-4422
10.Rudeš34-5114

Sljedeća utakmica

Hrvatski Telekom Prva liga, 36. kolo

Osijek - Inter-Zaprešić

Stadion Gradski vrt, 26.05.2019. 19:00

Prethodna utakmica

Hrvatski Telekom Prva liga, 35. kolo

Gorica - Osijek 1:0

Gradski stadion, 19.05.2019. 19:00

NK Osijek @ Instagram

Ostale vijesti