NK Osijek NK Osijek NK Osijek Prikaži izbornik
Kako bismo Vam omogućili bolje korisničko iskustvo, ova stranica pohranjuje vaše kolačiće (cookies).
Više informacija možete pronaći OVDJE.Prihvaćam
„Brokeri“ iznenadili vodeći Zadar

Osječki sportski vikend

„Brokeri“ iznenadili vodeći Zadar

11.03.2019.

Vrlo uvjerljivu pobjedu ostvarili su osječki košarkaši u borbi za bodove protiv vodeće momčadi na tablici.

Košarkaši Vrijednosnica Osijek iskoristili su umor vodeće momčadi na tablici HT Premijer lige te iznenadili Zadar u dvorani Gradski vrt. Vrlo borbeni i motivirani Osječani svladali su favorizirane goste s uvjerljivih 88:69 i tako ostvarili devetu pobjedu u borbi za bodove. „Brokeri“ sigurno idu ka plasmanu u play-off gdje svakako kvalitetom i pripadaju. Do vrlo važne pobjede došle su košarkašice Murse koje su u dvorani Jug bile bolje od izravnog konkurenta u borbi za opstanak, ekipe Plamen Požega. Rezultat je bio 72:70, a to je Osječankama treći trijumf u sezoni.

Stolnotenisači osvojili vrijedne bodove

Itekako vrijedne bodove osvojili su i stolnotenisači Vodovod Osijeka koji se također bore za očuvanje prvoligaškog statusa. U subotu su bili domaćini dubrovačkom Libertasu kojega su svladali sa 4:1. Osječani sada imaju 22 boda i na šestoj su poziciji, ali samo s bodom više od pretposljednjeg Donata, dva kola prije kraja osnovnog dijela državnog prvenstva… Praznih ruku na gostovanju kod Dalmatinke ostale su rukometašice Osijeka, izgubivši rezultatom 27:23, pa i nadalje ostaje neizvjesnost oko njihova statusa uoči odlučujućih prvoligaških ogleda. Ugodno su, nakon dužeg vremena, iznenadili dečki iz Futsal kluba Osijek Kelme. Izvukli su prvi bod u gostima i to protiv Uspinjače u Zagrebu s kojom su odigrali neriješeno 2:2 iako su do 36. minute gubili 2:0…

Kandit u nezavidnoj situaciji

Odbojkaši Murse poraženi su u gostima od Rijeke s 3:0 u setovima, u ogledu koji im nije ništa posebno značio. Osječka momčad već u srijedu započinje doigravanje za prvaka Hrvatske, a u Gradskom vrtu će od 19 sati gostovati Centrometal. Ženski sastav Osijeka je svladao Novu Gradišku bez izgubljenog seta. U četvrtfinalu play-offa Osječanke sredinom ovoga tjedna gostuju kod Kaštele. Oba su naša kuglačka prvoligaša ostala bez bodova proteklog vikenda. Osijek je izgubio od Zadra sa 6:2, dok je Kandit na Pampasu morao priznati splitskom Mertojaku da je puno bolji. Bilo je 1,5:6,5. „Kanditovci“ su na pretposljednjem mjestu i sigurno će strepiti za opstanak uoči posljednja dva kola.

HT Prva liga

1.Dinamo26+4065
2.Rijeka26+1147
3.Lokomotiva26+1346
4.Hajduk26+1845
5.Osijek26+1342
6.Gorica26-835
7.Slaven Belupo26-2026
8.Istra 196126-2119
9.Inter-Zaprešić26-2317
10.Varaždin26-2317

Sljedeća utakmica

Hrvatski Telekom Prva liga, 27. kolo

Lokomotiva - Osijek

Nogometni stadion Zagreb, 07.06.2020. 21:05

Prethodna utakmica

Hrvatski Telekom Prva liga, 26. kolo

Osijek - Varaždin 2:0

Stadion Gradski vrt, 07.03.2020. 17:30

NK Osijek @ Instagram

Ostale vijesti