NK Osijek NK Osijek NK Osijek Prikaži izbornik
Kako bismo Vam omogućili bolje korisničko iskustvo, ova stranica pohranjuje vaše kolačiće (cookies).
Više informacija možete pronaći OVDJE.Prihvaćam
Po bodove koji znače opstanak

Subota je važan dan za osječke rukometašice

Po bodove koji znače opstanak

02.05.2019.

Osječanke igraju protiv Trešnjevke u Zagrebu, a pobjeda bi im gotovo sigurno donijela spas.

Presudnu utakmicu u borbi za opstanak među hrvatskim prvoligašima u subotu će u Zagrebu odigrati rukometašice Osijeka. Suparnik će im biti izravni konkurent Trešnjevka, a Osječanke su, iako su donedavno bile u vrlo nezavidnoj situaciji, ipak došle u situaciju da same umnogome odlučuju o svojoj sudbini. Naime, ukoliko bi predstojećeg vikenda ostvarile pobjedu imale bi dva boda više od Zagrepčanki i s puno optimizma bi mogle iščekivati rasplet u posljednjem kolu koje slijedi za desetak dana. Naime, Trešnjevka će na oproštaju od sezone u gostima igrati kod petoplasiranog Bjelovara gdje je nerealno očekivati da bi mogla pobijediti, dok će Osijek na kraju prvenstva imati još težu zadaću u dvorani Zrinjevac…

Odlučujuće pretposljednje kolo

Bez obzira na to što će naše djevojke igrati na svom terenu, jasno je da protiv Lokomotive, koja se bori za titulu, samo nekim čudom mogu izbjeći poraz. Stoga je rezultat subotnjeg dvoboja u Zagrebu itekako važan za obje ekipe, zapravo odlučujući za sudbinu i jednih i drugih. Trešnjevka je prvi međusobni dvoboj, odigran u siječnju ove godine, uspjela riješiti u svoju korist što je trenutno njezina prednost. Ispod Osječanki i Zagrepčanki zasad je ekipa Murvice, međutim, ona za vikend dočekuje Umag kojega može dobiti pred svojom publikom, a potom već ima upisane bodove sa Zametom koji je istupio iz natjecanja.

Navijački autobus za Zagreb

Čelništvo ŽRK Osijek je, uslijed svega, odlučilo organizirati navijački autobus za hrvatsku metropolu. Prijevoz je besplatan za osječke ljubitelje rukometa koji se prethodno trebaju javiti u klupske prostorije na Zrinjevcu najkasnije do petka u podne ili na e-mail zrk.osijek@gmail.com. Polazak je s autobusnog kolodvora u Osijeku u subotu u 11,30, dok utakmica počinje u 16 sati.

HT Prva liga

1.Dinamo000
2.Gorica000
3.Hajduk000
4.Inter-Zaprešić000
5.Istra 1961000
6.Lokomotiva000
7.Osijek000
8.Rijeka000
9.Slaven Belupo000
10.Varaždin000

Sljedeća utakmica

Hrvatski Telekom Prva liga, 1. kolo

Osijek - Slaven Belupo

Stadion Gradski vrt, 19.07.2019. 19:00

Prethodna utakmica

Hrvatski Telekom Prva liga, 36. kolo

Osijek - Inter-Zaprešić 3:1

Stadion Gradski vrt, 26.05.2019. 19:00

NK Osijek @ Instagram

Ostale vijesti