NK Osijek NK Osijek NK Osijek Prikaži izbornik
Kako bismo Vam omogućili bolje korisničko iskustvo, ova stranica pohranjuje vaše kolačiće (cookies).
Više informacija možete pronaći OVDJE.Prihvaćam
Rukometašice korak do opstanka

Nastupi drugih osječkih prvoligaša

Rukometašice korak do opstanka

06.05.2019.

Ekipa Osijeka je u Zagrebu uvjerljivo svladala izravnog konkurenta Trešnjevku i najvjerojatnije ostaje u Prvoj ligi.

Odličnu partiju pružile su rukometašice Osijeka na presudnom gostovanju u Zagrebu gdje su odlučivale o svojoj prvoligaškoj sudbini. Osječanke su svladale izravnog konkurenta u borbi za opstanak, ekipu Trešnjevke s uvjerljivih 30:23. Sada djevojke trenera Mrkonje imaju dva boda više u odnosu na Zagrepčanke i trebalo bi se dogoditi čudo da Osijek sezonu završi iza protivnika kojega je potpuno nadigrao na njegovu parketu.

Sve ovisi o Bjelovaru

Naime, Trešnjevka u posljednjem kolu gostuje kod Bjelovara gdje bi morala osvojiti oba boda da bi na kraju, u trokutu s našim prvoligašem i Murvicom, bila bolja u odnosu na Osijek i zadržala status. To baš i nije realno za očekivati budući da se Bjelovarčanke bore za treće mjesto i plasman u Europu. I dobro da je tako jer će imati itekako izražen natjecateljski motiv, tako da se unaprijed ne može govoriti ni o kakvim eventualnim kalkulacijama. Također, bilo bi preambiciozno vjerovati da Osječanke na oproštaju od svojih navijača mogu iznenaditi Lokomotivu u Zrinjevcu i tako same odlučivati o vlastitoj sudbini. Stoga će prvenstveno osluškivati vijesti iz Bjelovara, iščekujući potvrdu ostanka u Ligi.

Šest golova Viktoriji

Pobjedu su u borbi za prvenstvene bodove ostvarile i nogometašice Osijeka. One su gostovale kod Viktorije u Slavonskom Brodu gdje su u okviru 15. kola slavile rezultatom 6:0. Ništa drugo se nije ni očekivalo jer su učenice Tihomira Rudeža puno kvalitetnije u odnosu na protivnika. Zanimljivo je da će naše djevojke na istom gostovanju biti i sljedećeg vikenda, kada će s Brođankama igrati u polufinalu Kupa Hrvatske. Što se ligaškog natjecanja tiče, aktualne prvakinje su i dalje druge iza vodećeg Splita.

HT Prva liga

1.Dinamo26+4065
2.Rijeka26+1147
3.Lokomotiva26+1346
4.Hajduk26+1845
5.Osijek26+1342
6.Gorica26-835
7.Slaven Belupo26-2026
8.Istra 196126-2119
9.Inter-Zaprešić26-2317
10.Varaždin26-2317

Sljedeća utakmica

Hrvatski Telekom Prva liga, 27. kolo

Lokomotiva - Osijek

Nogometni stadion Zagreb, 07.06.2020. 21:05

Prethodna utakmica

Hrvatski Telekom Prva liga, 26. kolo

Osijek - Varaždin 2:0

Stadion Gradski vrt, 07.03.2020. 17:30

NK Osijek @ Instagram

Ostale vijesti