NK Osijek NK Osijek NK Osijek Prikaži izbornik
Kako bismo Vam omogućili bolje korisničko iskustvo, ova stranica pohranjuje vaše kolačiće (cookies).
Više informacija možete pronaći OVDJE.Prihvaćam
„Grlica“ osvojila prvo mjesto

Zanimljiv malonogometni turnir

„Grlica“ osvojila prvo mjesto

22.05.2019.

Igrali su mališani iz šest dječjih vrtića u organizaciji DV „Latica“, a podršku im je ponovno pružio NK Osijek.

Iznimno je veselo i zanimljivo u srijedu bilo na zelenoj, travnatoj površini u sklopu Dječjeg vrtića „Latica“ u Osijeku. U njihovoj je organizaciji održan jubilarni, 20, po redu turnir vrtićaraca u malom nogometu. Od osječkih vrtića, sudjelovali su: „Jaglenac“, „Nevičica“, „Pčelica“ i dakako „Latica“ kojima su se pridružili „Grlica“ iz Bilja i „Maslačak“ iz Bizovca. Program su svojim nastupima obogatile „Latičine“ mažoretkinje kao i njihov zbor predškolaca.

Ćosić i Barešić dijelili pokale i medalje

Iako to u konačnici nije bilo najvažnije, spomenimo da je prvo mjesto osvojila „Grlica“ pobjedom u finalu protiv „Latice“ i u to u neizvjesnom izvođenju „penala“. Turnir je i ove godine podržao NK Osijek čiji su nogometaši B momčadi Robert Ćosić i Marko Barešić malim nogometašima podijelili pokale i medalje.

Prije dva desetljeća na moju inicijativu smo započeli s ovim turnirom i drago mi je da je opstao i održava se u kontinuitetu. Cilj nam je promidžba zdravog načina života, tjelesnih aktivnosti i bavljenja sportom. Prethodno smo imali i radionicu „Navijajmo zajedno“ gdje smo našim mališanima govorili o kulturi navijanja na sportskim borilištima. Mogu reći da nam je „Kohorta“ u tome lijep primjer i na tomu im i osobno čestitam, istaknula je voditeljica DV „Latica“ i bivša istaknuta osječka atletičarka Mirela Svirać.

Djeca vole nogometaše u svome okruženju

Bijelo-plavi su domaćinima poklonili originalan dres s potpisima svih igrača, kao i loptu s kakvom se inače igraju prvenstvene utakmice u Gradskom vrtu. Suradnja s NK Osijek je, dakle, dugotrajna i na obostrano zadovoljstvo…

Posebno mi je drago zbog toga. Djeca uvijek vole vidjeti nogometaše u svome okruženju, fotografirati se s njima, zatražiti autograme. To znači da će NK Osijek u budućnosti imati i više svojih navijača. Drago mi je što nas uvijek podržite i redovito nam poklonite i klupski dres, pa već imamo i pravu kolekciju u našem hodniku. Uvijek ste nam dobrodošli i kad nam nije ovakav turnir, dodala je Svirać.

HT Prva liga

1.Dinamo26+4065
2.Rijeka26+1147
3.Lokomotiva26+1346
4.Hajduk26+1845
5.Osijek26+1342
6.Gorica26-835
7.Slaven Belupo26-2026
8.Istra 196126-2119
9.Inter-Zaprešić26-2317
10.Varaždin26-2317

Sljedeća utakmica

Hrvatski Telekom Prva liga, 27. kolo

Lokomotiva - Osijek

Nogometni stadion Zagreb, 07.06.2020. 21:05

Prethodna utakmica

Hrvatski Telekom Prva liga, 26. kolo

Osijek - Varaždin 2:0

Stadion Gradski vrt, 07.03.2020. 17:30

NK Osijek @ Instagram

Ostale vijesti