NK Osijek NK Osijek NK Osijek Prikaži izbornik
Kako bismo Vam omogućili bolje korisničko iskustvo, ova stranica pohranjuje vaše kolačiće (cookies).
Više informacija možete pronaći OVDJE.Prihvaćam
Titula za KDU Osijek!

Osječki prvoligaši proteklog vikenda

Titula za KDU Osijek!

06.11.2019.

Svoj prvi naslov momčadskog prvaka Hrvatske naši su dizači utega potvrdili na posljednjem turniru održanom u Splitu.

Velike čestitke dizačima utega iz KDU-a Osijek na premijerno osvojenom naslovu momčadskog prvaka Hrvatske! Osječani su povijesni uspjeh ostvarili još jednim dobro odrađenim turnirom, ujedno i posljednjim ove sezone, odrađenim drugi puta uzastopce u Splitu. Osječani su u završnom krugu završili kao drugoplasirani iza domaće Matadure, dok je izravni konkurent Kaštela zauzeo četvrtu poziciju. Na kraju je Osijek, u ukupnom poretku, osvojio 44 boda, viceprvak je Matadura s 40, a Kaštelani su završili na trećem mjestu s 36 bodova. Titulu su u grad na Dravi donijeli: Ferenc Gyurkovics, Petar Bertagnin, Tomislav Špac, Šimun Matešić i Ivan Đureković. Bravo za dečke!

Odbojkašice slavile u Splitu

Nes(p)retan poraz doživjeli su košarkaši Vrijednosnica Osijek u domaćem ogledu s Goricom. Bilo je 95:96, a gosti su pobjedonosni koš postigli doslovno sa zvukom sirene za kraj utakmice. „Brokeri“ su igrali i ovoga utorka i to u međunarodnom Alpe Adria kupu. U Gradskom vrtu ih je svladao češki Armex Dečin sa 92:87. Prvi poraz doživjeli su odbojkaši Murse kojima je domaćin u Superligi bila momčad Rijeke. Dvoboj je bio neizvjestan, da bi na kraju ipak pripao Riječanima rezultatom 3:2. Uspješne su na gostovanju u Splitu bile naše odbojkašice koje su slavile također u pet setova i ostvarile drugu gostujuću pobjedu. Nažalost, bez bodova su ostale rukometašice Osijeka u susretu protiv Zrinskog u Čakovcu. Domaća je ekipa bila bolja s 34:29.

Treća uzastopna pobjeda „Vodenih“

Treću uzastopnu pobjedu zabilježili su stolnotenisači Vodovod Osijeka. Suparnik im je bila momčad Srdoča u Rijeci koju su Osječani svladali 3:1. Nikakvih problema nisu imale naše nogometašice koje su u Slavonskom Brodu nadigrale tamošnju Viktoriju s 5:0, pa i dalje sa Splićankama dijele prvo mjesto na ljestvici. U kuglačkom prvenstvu Hrvatske osječki su prvoligaši ostali praznih ruku. U derbiju začelja momčad Osijeka je poražena u Otočcu od „fenjeraša“ Velebita sa 6:2 dok su nam kuglačice izgubile od Podravke u Koprivnici s uvjerljivih 7:1.

HT Prva liga

1.Dinamo19+2847
2.Hajduk19+1335
3.Rijeka19+934
4.Osijek19+1233
5.Gorica19-129
6.Lokomotiva19+228
7.Slaven Belupo19-1718
8.Inter-Zaprešić19-1613
9.Istra 196119-1412
10.Varaždin19-1612

Sljedeća utakmica

Hrvatski Telekom Prva liga, 20. kolo

Gorica - Osijek

Gradski stadion, 02.02.2020. 17:30

Prethodna utakmica

Hrvatski Telekom Prva liga, 19. kolo

Osijek - Slaven Belupo 3:2

Stadion Gradski vrt, 15.12.2019. 15:00

NK Osijek @ Instagram

Ostale vijesti