Domaćin i suorganizator je NK Osijek, a još sudjeluju Dinamo, Istra 1961, Slaven Belupo, Hajduk i Međimurje.

Na pomoćnom terenu stadiona u Gradskom vrtu ove će subote biti održan još jedan turnir Special Power League za djecu i osobe s poteškoćama u razvoju. Ovu je inicijativu prije godinu dana pokrenula Akademija zdravog življenja, a ima svoje partnere i u hrvatskim prvoligaškim klubovima među kojima je i naš NK Osijek. Domaćini smo i suorganizatori još jednog izdanja SPL-a u kojem sudjeluje šest momčadi: Dinamo, Istra 1961, Slaven Belupo, Hajduk, Međimurje i Osijek.

Početak u 13 sati

Turnir će početi u 13 sati, a svečanost dodjele pokala i priznanja predviđena je nešto prije 17 sati. U tom će dijelu sudjelovati i neki od prvotimaca osječkog prvoligaša. Inače, cilj ovoga projekta je senzibiliziranje javnosti i što aktivnije uključivanje osoba s poteškoćama u razvoju u zajednicu i njihovo motiviranje da se kroz sport što bolje i brže integriraju u društvo. Potporu ovoj inicijativi dala je i predsjednica Republike Kolinda Grabar-Kitarović, a promotor Special Power League je hrvatski reprezentativac Mateo Kovačić.