Na startu natjecanja s najboljim momčadima Hrvatske osječki će odbojkaši gostovati kod zagrebačke Mladosti.

Počinje doigravanje u Superligi odbojkaša u kojem se četiri najbolje hrvatske momčadi bore za naslov prvaka. Među njima je i naša Mursa, a Osječani će na startu, ove subote, gostovati kod zagrebačke Mladosti koja je u svakom slučaju veliki favorit s obzirom na svoj igrački kadar i rejting kojega ima. U drugom susretu 1. kola snage će odmjeriti Mladost Ribola Kaštela i Rijeka. U Zagrebu će igrati i osječke odbojkašice i to u drugoj jakosnoj skupini državnog prvenstva protiv ekipe Olimpika.

Remi rukometašica u Sesvetama

U subotu će košarkaši Vrijednosnica Osijek zaigrati u Rijeci protiv Adria Oil Škrljeva, protivnika kojega „Brokeri“ mogu svladati ako budu na razini onoga što pokazuju na domaćem parketu. Svoj su ovotjedni posao već odradile rukometašice Osijeka remiziravši u gostima kod Sesveta Agroproteinke rezultatom 25:25 uz čak 14 golova Dore Lacković! To je dobar rezultat kod bolje plasiranih suparnica i poticaj za još bolje nastupe u idućim kolima. Kuglačice Osijeka ’97 u subotu od 12 sati na Pampasu dočekuju koprivničku Podravku, dok tračak nade za opstanak u Ligi traže osječki kuglači od 14,30 protiv Velebita iz Otočca. Ako i u tom dvoboju ostanu bez bodova, Osječani će se i prije kraja sezone oprostiti od prvoligaškog statusa.