Još jednim porazom ionako minimalnu nadu za opstanak u Prvoj ligi izgubili su kuglači Osijeka.

Gledajući nastupe osječkih dvoranskih prvoligaša protekli vikend nije bio uspješan. Pobjedu su ostvarile jedino odbojkašice Osijeka i to u drugoj jakosnoj skupini državnog prvenstva, u gostima kod zagrebačkog Olimpija. Rezultat je bio 3:1 za Đekićeve učenice koje sigurno drže prve mjesto na ljestvici. Kao što se moglo i pretpostaviti, momčad Murse u elitnom hrvatskom razredu nije mogla računati na bodove iz ogleda s Mladosti u Domu odbojke na Savi. Domaćin je slavio s 3:0, a jedino je treći set završio na razliku dok su prethodna dva uvjerljivo pripala ipak kvalitetnijem domaćinu.

„Brokeri“ posustali u završnici

Veliku priliku za pobjedu imali su košarkaši Vrijednosnica Osijek na gostovanju kod Adria Oil Škrljeva. Imali su vodstvo od desetak poena do 33. minute, ali su Riječani napravili seriju 18-0 i preokrenuli rezultat u svoju korist za konačnih 96:89. Nažalost, kuglači Osijeka iduće sezone, nakon punih 28 godina, neće igrati Prvu ligu. Izgubili su još jedan dvoboj, ovaj puta na Pampasu s Velebitom iz Otočca koji je pobijedio s 5:3 i tako ugasio i minimalne nade Osječana da mogu izbjeći ispadanje. Poražene su i kuglačice Osijeka ’97 na domaćoj kuglani od koprivničke Podravke rezultatom 3:5, ali im to neće ugroziti prvoligaški status.