Ova će manifestacija ujedno i obilježiti obnavljanje sportskih aktivnosti u našoj sredini uz promociju cikloturizma.

Osječko-baranjska županija, njezina Sportska zajednica i županijski Savez sportske rekreacije „Sport za sve“ zajednički organiziraju Rekreacijsku biciklijadu kroz koju će se promovirati biciklističke staze i rute našeg podneblja. Pritom će se promovirati cikloturizam te će ovaj događaj ujedno i obilježiti obnavljanje organiziranih sportskih rekreativnih aktivnosti i manifestacija nakon pandemije korona virusa na području Osječko-baranjske županije. Riječ je o četiri biciklističke rute sa zajedničkim mjestom polaska, na Trgu Ante Starčevića.

Prijave na licu mjesta

Jedna je s odredištem u Kopačkom ritu, druga ide prema Belišću, u trećoj će sudionici krenuti prema Vukovaru, a četvrta je usmjerena ka Antunovcu i Čepinu. Biciklijada će se organizirati po svim epidemiološkim mjerama i preporukama, a osim aktivnih biciklista sudjelovat će sportaši, rekreativci, studenti, učenici i ostali zainteresirani građani. Prijave se primaju na licu mjesta, uoči starta koji je predviđen za 10 sati, osim za treću rutu koja kreće već u 7,30 sati ispred Pješačkog mosta. Više informacija možete doznati na sport.obz95@gmail.com.