Osvrt na nastupe osječkih dvoranskih prvoligaša u borbi za prvenstvene bodove.

Odbojkaši Murse i dalje dominiraju domaćom scenom što su potvrdili i proteklog vikenda pobijedivši u gostima momčad Splita rezultatom 3:0. Sjajan je to niz osječkog sastava koji je nedavno osvojio i Kup Hrvatske, a za poraz ne zna ni u državnom prvenstvu. Dečki imaju puno razloga za zadovoljstvo, uvjerljivo su vodeći na ljestvici, a iduće subote, 27. ožujka, ponovno će ugostiti četvrtoplasirani klub ligaškog natjecanja Ribola Kaštelu u utakmici koja u Gradskom vrtu počinje u 20 sati. Uspješne su bile i odbojkašice Osijeka koje su slavile u slavonskom derbiju protiv ŽOK Enna Vukovar s 3:1 u setovima. Osječanke trenutno zauzimaju deveto mjesto u Superligi.

Košarkaši nastoje izboriti opstanak

Osječki košarkaši očekivano su poraženi na domaćem terenu od Zadra u okviru 25. kola HT Premijer lige. Gosti su uvjerljivo pobijedili rezultatom 97:77. Vrijednosnice Osijek u teškoj su borbi za opstanak, pri čemu će im zasigurno biti jako važan ishod idućeg dvoboja koji je na rasporedu u srijedu, 24. ožujka, s izravnim konkurentom Furnirom u Zagrebu. Malonogometni klub Vrgorac u subotu je svladao Osijek Kelme sa 6:2. Naše „haklere“ također ovoga tjedna očekuje vrlo teška utakmica i to protiv aktualnog prvaka MNK Olmissum iz Omiša koja je na rasporedu u petak, 26. ožujka, u 18 sati u dvorani Zrinjevac. Na istom će parketu, dan kasnije od 19 sati, igrati rukometašice Osijeka i to protiv ekipe Dalmatinke. U prošlom kolu Osječanke su odigrale neriješeno 23:23 s Kokom u Varaždinu te zauzimaju visoko, četvrto mjesto uz nešto više odigranih utakmica u odnosu na konkurente.

🎓 - Tekst napisali studenti Akademije za umjetnost i kulturu u sklopu stručne prakse u nogometnom klubu Osijek.