Osječki odbojkaši su i drugi puta svladali momčad Splita i tako izborili finale doigravanja protiv zagrebačke Mladosti.

Mursa je u trećoj i odlučujućoj utakmici polufinala doigravanja odbojkaške Superlige još jednom uspjela svladati momčad Splita. Igralo se u Gradskom vrtu, a Osječani su potvrdili pobjedu koju su prošloga tjedna izborili u gostima. I ovaj puta susret je odigran u pet setova, a Teppertovi su izabranici slavili s 3:2 (21:25, 21:25, 25:17, 25:21 i 20:18) te izborili plasman u veliko finale budući da su polufinalnu seriju riješili u svoju korist omjerom 2-1. Posebno treba istaknuti borbenost u osječkim redovima i karakter jer je protivnik imao vodstvo od 2:0 u setovima, ali je nekim promjenama u postavi Teppert pronašao formulu uspjeha i potpunog preokreta. Mursu u borbi za naslov prvaka Hrvatska očekuje zagrebačka Mladost koja će biti domaćin prvog finalnog dvoboja, već u srijedu, 21. travnja u Domu odbojke na Savi. Uzvratna utakmica na rasporedu je iduće subote u gradu na Dravi s početkom u 18 sati.

Nogometašice s prve pozicije u doigravanje

Košarkaši Vrijednosnica Osijek izgubili su od Škrljeva rezultatom 92:77. Osječani su u prve dvije četvrtine bili dosta slabiji od svoga suparnika, potom su u posljednje dvije dionice prezentirali bolju igru, ali se to, nažalost, pokazalo nedovoljnim za pobjedu. Završnu utakmicu u sezoni proteklog su vikenda odigrale osječke košarkašice koje su također poražene. Bolja je bila ekipa zagrebačke Trešnjevke koja je u dvorani Jug pobijedila rezultatom 57:76. Mursa VROS je prvenstvo završila na petom mjestu. Očekivano uspješne bile su nogometašice Osijeka i to na gostovanju kod zadarskog Donata kojega su svladale s 3:0. Osječanke će u doigravanje za prvaka startati s prve pozicije.

🎓 - Tekst napisali studenti Akademije za umjetnost i kulturu u sklopu stručne prakse u nogometnom klubu Osijek.