Osječanima je protivnik bila momčad Zrinjskog iz Mostara, jesenski viceprvak Premier lige.

Nogometaši Osijeka odigrali su prvu kontrolnu utakmicu na pripremama u Međugorju, u susjednoj Bosni i Hercegovini. Osječani su za protivnika imali drugoplasiranu momčad Premier lige BiH Zrinjski iz Mostara, a rezultat je bio neriješen 1:1. Mostarci su poveli golom Nikolića u 19. minuti, a izjednačio je Perošević u 28. Trener bijelo-plavih Zoran Zekić ponovno je poslao na teren sve trenutno raspoložive snage, kao i njegov kolega Vinko Marinović na klupi Zrinjskog.

Zanimljivo je istaknuti kako su u mostarskom sastavu zaigrali i bivši prvotimci Osijeka Laštro i Mešanović, a do prije nekoliko dana suigrač im je bio i nekadašnji vratar Osječana Filip Lončarić.

Sljedeću provjeru Zekićeva će momčad imati u petak, 29. siječnja, kada će gostovati kod trećeplasiranog Širokog Brijega u kojem su također dva bivša Osijekova igrača, Slavko Bralić i Ivan Baraban.