NK Osijek NK Osijek NK Osijek Prikaži izbornik
Kako bismo Vam omogućili bolje korisničko iskustvo, ova stranica pohranjuje vaše kolačiće (cookies).
Više informacija možete pronaći OVDJE.Prihvaćam
Match report: Osijek – Lokomotiva 1:1

Nakon susreta u Gradskom vrtu

Match report: Osijek – Lokomotiva 1:1

11.03.2019.

Bilo je prigoda, mogli su do pobjede i jedni i drugi, a Osječani su dobili pljesak navijača za angažman koji su prikazali.

Dojam – Nije to bila utakmica u kojoj se „umiralo u ljepoti“, ali se ne može reći da nije bila sadržajna i zanimljiva. Osijek je u prvom poluvremenu po svemu zaslužio rezultatsku prednost, međutim, na odmor je ipak otišao u minusu jer je protivnik praktički iz jedine konkretnije situacije izborio jedanaesterac i postigao pogodak. S druge strane tri svoje izgledne šanse, domaćin nije uspio realizirati. U nastavku su Bijelo-plavi relativno brzo stigli do izjednačenja, nakon čega se igralo „va banque“, obostrano napadački, pa je još poneki gol mogao pasti na obje strane, budući da su i „Lokosi“ opasno prijetili. Osječkoj momčadi se nema što prigovoriti kada je angažman i agresivnost u pitanju, ali se u drugom dijelu sezone  pojavio ozbiljan problem realizacije. Marić je suviše usamljen kao vodeći strijelac HNL-a i netko bi mu se morao što prije pridružiti u  pogađanju suparničkih mreža...

Pljesak – I kada se ne osvoje sva tri boda, ne znači da je nužno biti razočaran i baš sasvim nezadovoljan. Potvrdila je to i reakcija osječkih navijača koji su po svršetku ogleda s Lokomotivom zapljeskali našim nogometašima. Prepoznali su pritom njihovu želju i zalaganje, odlučnost da ostvare pobjedu, pa je atmosfera na tribinama bila poticajna i gledatelji su sve do posljednjeg sučevog zvižduka vjerovali da Osijek može slaviti u ovom susretu. Nije se dogodio takav rasplet, drugi je to remi uzastopce u Gradskom vrtu, no bilo je pozitivnih stvari i treba vjerovati da će momčad u nastupajućim ogledima biti učinkovitija. Nadamo se već protiv Rijeke na Rujevici.

Foto: Davor Javorović/Pixsell

HT Prva liga

1.Hajduk9+1219
2.Dinamo8+816
3.Rijeka8+515
4.Lokomotiva9+314
5.Osijek9+213
6.Gorica9-112
7.Slaven Belupo9-1010
8.Istra 19619-68
9.Varaždin9-77
10.Inter-Zaprešić9-66

Sljedeća utakmica

Hrvatski Telekom Prva liga, 10. kolo

Slaven Belupo - Osijek

Gradski stadion 'Ivan Kušek Apaš', 28.09.2019. 19:00

Prethodna utakmica

Hrvatski Telekom Prva liga, 9. kolo

Lokomotiva - Osijek 2:1

Nogometni stadion Zagreb, 20.09.2019. 18:00

NK Osijek @ Instagram

Ostale vijesti