Bijelo-plavi su opet postigli pogotke u nastavku susreta, zahvaljujući svojoj momčadskoj i individualnoj kvaliteti

Treća je, eto, bila – sreća. Nakon izgubljene utakmice s Rijekom i remija protiv Hajduka, Osijek je dočekao prvu ovosezonu pobjedu pred svojim navijačima, a bilo ih je gotovo 4.500 ove subote u Gradskom vrtu. U slavonskom derbiju, pala je vinkovačka Cibalia, a Osječani su novim osvojenim bodovima ostali u vrhu prvenstvene ljestvice HNL-a, uz bok Rijeci i Dinamu. U takvim okolnostima, bijelo-plavi su na najbolji način dočekali stanku u borbi za bodove, uslijed nastupa naše nacionalne vrste u kvalifikacijama za SP 2018. godine...

Navijači nisu mogli biti zadovoljni onim što su od strane domaćina vidjeli u prvih 45 minuta, ali se još jednom pokazalo da je Osijek ove sezone dominantan i puno učinkovitiji u drugom dijelu susreta. Tako je bilo i u Zaprešiću, Kranjčevićevoj, Koprivnici... a sličan smo scenarij vidjeli i protiv borbenih i vrlo motiviranih Vinkovčana. Treba im priznati da su favoriziranom protivniku pružili dobar otpor, mogli su i oni povesti i dodatno otežani posao Zekićevoj momčadi, ali je ipak u konačnici presudila kvaliteta. Kako ona kolektivna, tako i pojedinačna, a ona je definitivno na strani osječkih nogometaša.

Mioč kao čovjek odluke

Kada ne ide onima koji započnu utakmicu, Osijek u pričuvi sada ima igrače koji mogu donijeti prevagu i riješiti pitanje pobjednika. To je ovaj puta bio Benedikt Mioč čiji je ulazak s klupe definitivno pokrenuo domaćina, osigurao mu probojnost u sredini terena, a postigao je i lijep pogodak u solo-akciji na oduševljenje navijača. Tek što su krenuli s centra, Vinkovčani su opet kapitulirali, a Boban se, baš kao i u Koprivnici, iskazao asistencijom, ovaj puta za Kneževića koji iz blizine nije mogao promašiti. I tada je sve bilo riješeno, bilo je samo pitanje s koliko će golova razlike bijelo-plavi na kraju slaviti...

Zadnji puta je Osijek imao 16 bodova iz sedam odigranih utakmica u kasno ljeto 1999.godine, kada mu je za kormilom bio Stanko Mršić, aktualni trener Cibalije. „Mrša“ se toga uvijek nostalgično prisjeća, kao i svi mi koji smo svjedočili toj osječkoj nogometnoj rapsodiji. Dugo smo čekali da bodovni učinak bude opet na toj razini, a u cijelu priču se savršeno uklapa i najava onoga što slijedi u državnom prvenstvu, za dva tjedna. U pravom derbiju, naš će prvoligaš biti gost prvaka Dinama u Maksimiru. I to nas unaprijed veseli!