NK Osijek NK Osijek NK Osijek Prikaži izbornik
Kako bismo Vam omogućili bolje korisničko iskustvo, ova stranica pohranjuje vaše kolačiće (cookies).
Više informacija možete pronaći OVDJE.Prihvaćam
Ostaju kandidati za prvaka

Dino Skender o učinku Osijeka II protekle jeseni

Ostaju kandidati za prvaka

11.12.2017.

Osim rezultata u trećeligaškoj konkurenciji, još je i važniji proces razvijanja igrača za najbolju momčad.

Nogometaši Osijeka II jesensku su polusezonu među trećeligašima u skupini Istok završili na petoj poziciji, no imaju samo dva boda zaostatka za vodećim dvojcem BSK-om i Koprivnicom. Poznato je da su  Bijelo-plavi imali vrlo mladu momčad koju su ponekad pojačali neki Zekićevi izabranici, a trener Dino Skender globalno može biti zadovoljan ostvarenim.

Prije početka sezone usmjerili smo neke naše igrače u drugoligaške klubove da brže i lakše napreduju, odlučivši se angažirati veći broj mladića koji su nam pristigli iz raznih sredina. Znali smo da će biti teško nametnuti se u dosta jakoj konkurenciji, u kojoj nikoga nije lako pobijediti. Svaka je utakmica na svoj način bila teška i izazovna, ali nam je trebao upravo takav podražaj.

I kratkoročni i dugoročni ciljevi

Rezultatski gledajući Osječani su osvojili 26 bodova, uz 8 pobjeda, 2 remija i 5 poraza, postigli su 20, a primili 10 golova.

Mislim da imamo dosta razloga za zadovoljstvo, posebice jer ljetos zapravo i nismo znali što uopće možemo očekivati. Cilj nam je svakako bio ostvariti plasman u gornjem dijelu tablice, ali još i više posvetiti se razvoju potencijala kojega imamo u svom igračkom kadru. Dakle, imamo i kratkoročne i dugoročne ciljeve i smatram da ih uspješno ostvarujemo, korak po korak. Oscilacija je, naravno, bilo i one nisu neočekivane uslijed svega onoga što sam već spomenuo.

Primili najmanje golova u Ligi

Neki su pokazatelji svakako ohrabrujući dok će se na nekim stvarima dodatno poraditi tijekom priprema za nastavak sezone:

Primili smo najmanje golova i to me kao trenera ohrabruje, da smo u tom segmentu igre pokazali čvrstoću, ozbiljnost i kvalitetu. U napadu smo bili nešto slabiji. Doduše, kroz igru smo često dolazi do prigoda, ali nam realizacija baš i nije najbolja, a to nas je stajalo i nekih izgubljenih bodova. To možemo svesti pod neiskustvo jer nam je nedostajalo rutine pred suparničkim vratima. Vjerujem da ćemo biti učinkovitiji u drugom dijelu Prvenstva.

Pomagali su i prvotimci

Bilo je i onih igrača koje je trener prve momčadi Zoran Zekić povremeno pozivao u kadar prvotimaca. To su Marin, Lončar, Kukić, Ilić i Talys

Moramo biti servis našem najboljem sastavu, a bilo je i igrača koje je kolega Zekić nama slao na ispomoć, pa smo koristili Šimuneca, Pušića, Lukića, Lesjaka, Matasa, u nekim susretima i Jambora, Marića i Ejupija. Što se tiče onih koji su s nama zapčeli i završili polusezonu, pojedinci su sasvim ispunili očekivanja i nametnuli se, a dakako da ima i onih koji bi morali pružiti više. Oni jako dobro znaju na koga pritom mislim. Nekima ćemo se ove zime vjerojatno i zahvaliti na suradnji jer ovo što smo započeli je stalni selektivni proces, što znači da ćemo nekoga i dovesti na osnovu naših zapažanja i informacija koje imamo o pojedinim igračima, rekao je Skender.

HT Prva liga

1.Dinamo8+920
2.Lokomotiva8+916
3.Osijek8+614
4.Rijeka8+513
5.Gorica8+313
6.Hajduk8-110
7.Slaven Belupo8-38
8.Inter-Zaprešić8-87
9.Istra 19618-105
10.Rudeš8-102

Sljedeća utakmica

Hrvatski Telekom Prva liga, 9. kolo

Inter-Zaprešić - Osijek

ŠRC Zaprešić, 29.09.2018. 19:00

Prethodna utakmica

Hrvatski Telekom Prva liga, 8. kolo

Osijek - Gorica 0:1

Stadion Gradski vrt, 22.09.2018. 16:30

NK Osijek @ Instagram

Ostale vijesti