Došla je na red i posljednja utakmica B momčadi Nogometnog kluba Osijek.

Dočekali su nogometaši Osijeka II svoju posljednju utakmicu ove sezone. U 30. kolu SuperSport Druge lige danas će gostovati u Poreču i odmjeriti snage s tamošnjim Jadranom. Bit će to za obje momčadi ogled bez ikakvih imperativa jer im ni o čemu ne odlučuje. Izvjesno je da će Bijelo-plavi prvenstvo završiti kao pretposljednji, s obzirom na negativan rezultatski niz kojega imaju već duže vrijeme, kako je momčad posustala na svim razinama. Međutim, nije to čudno jer kako se bližio kraj borbe za bodove, sve se intenzivnije razmišljalo o nekakvim planovima u budućnosti. Svatko pojedinačno, znajući da NK Osijek više neće imati ekipu ovoga formata.

„Iznjedrili“ dvojicu standardnih prvotimaca

Nije dečkima sigurno bilo ugodno gubiti uvjerljivom razlikom u drugom dijelu sezone. No, teško je bilo komu išta zamjeriti. Trener Hrvoje Kurtović tražio je najbolja rješenja u kadru koji se dosta mijenjao. No, uvijek je bilo izostanaka koji su se u takvom „rosteru“ teško mogli nadoknaditi. Unatoč nekim (pre)visokim porazima, ima razloga i za zadovoljstvo. Prvi i najveći svakako je afirmacija Naila Omerovića i Domagoja Bukvića u prvoj momčadi gdje su postali standardni prvotimci. Dakako da nije realno da baš svi krenu njihovim putem, ali je barem spomenuti dvojac potvrdio potencijal iako ima još perspektivnih mladića o kojima će se dobro promisliti kada krenu razgovori o svakome pojedinačno.