Kvalitetnija gostujuća momčad, predvođena Lopom i Barabanom, ostvarila je uvjerljivu pobjedu u Gradskom vrtu.

Uvjerljiva pobjeda gostiju iz Ždralova u Gradskom vrtu. U 3. minuti puno više je mogao učiniti Solić koji se našao pred Domovićem, ali ga ne uspijeva svladati. Isti je igrač i dvije minute kasnije opet u prigodi, uz isti rasplet situacije. Na drugoj strani zaprijetio je Žabec koji je u vrlo izglednoj prilici bio prilično neodlučan. Kasnije za gostima zaprijetio Prekodravac čiji je udarac bio neprecizan dok je osječku mrežu mogao zatresti Šuto koji je pucao glavom iznad grede. I onda je u 28. minuti Mladost došla u vodstvo. Ukrajinac Lopa je podsjetio na svoje najbolje dane iz vremena dok je nosio dres Bijelo-plavih, nakon što ga je još jedan bivši igrač Osijeka Baraban nesebično proigrao u kaznenom prostoru. Lopa se „lažnjakom“ riješio pratnje i onda poslao loptu pod gredu. U 30. minuti Osječani su još jednom kapitulirali. Sada je sve napravio Baraban i s 20-ak metara vrlo precizno prebacio istrčalog Sajka. Samo sedam minuta kasnije već je bilo 0:3. Odlični Baraban asistira Behramu koji zabija iz blizine.

Gosti opravdali ulogu favorita

Svoju dominaciju Mladost je nastavila i u drugom poluvremenu i povećala prednost u 59. minuti. Lopa je sve napravio za Francekovića koji je mirno s desetak metara matirao Sajka. U 63. minuti drugi žuti karton opravdano je dobio Ivandić i naša momčad ostaje s igračem manje, inferiorna da bi mogla bilo što rezultatski promijeniti. Zabiti je mogao Žabec, ali je pogodio vanjski dio mreže, a još bolju šansu propustio je Colarić. U svakom slučaju, bodove je osvojila kvalitetnija i iskusnija momčad, opravdavši u potpunosti ulogu favorita. Osijek je igrao u sastavu: Sajko, Perković (od 46. Galušić), Stanušić (od 31. Barišić), Prekodravac, Lišnić, Tankosić, Ivandić, Mažar, Verhas (od 73. Jurković), Marković (od 46. Polić) i Solić.