NK Osijek NK Osijek NK Osijek Prikaži izbornik
Kako bismo Vam omogućili bolje korisničko iskustvo, ova stranica pohranjuje vaše kolačiće (cookies).
Više informacija možete pronaći OVDJE.Prihvaćam
Osječani preokretom do bodova

Odigran trećeligaški derbi u Koprivnici

Osječani preokretom do bodova

01.05.2018.

Bijelo-plavi su na teškom gostovanju slavili s 2:1 golovima Lončara i Žapera, nakon što je domaćin prvi imao vodstvo.

Još su jednu pobjedu ostvarili nogometaši Osijeka II, ovaj puta na derbiju u Koprivnici. Momčad Dine Skendera prezentirala se i ovaj puta u kvalitetnom izdanju iako je početak pripao Zelenima. Domaćin je, naime, došao u vodstvo već u 8. minuti iz brzog protunapada. Lopta je s desnog krila ubačena u kazneni prostor gdje je priseban bio Jajalo i sa desetak metara svladao Kukića. Osječani su nedugo zatim imali sjajnu prigodu za izjednačenje kada je Juranović bio potpuno sam ispred vratara domaćih, ali ga nije uspio matirati.

U 17. minuti Pilj i Juranović također su mogli anulirati prednost Koprivničana, ali ni tada nije bilo preciznosti u završnici. Izjednačenje je, ipak, stiglo sredinom prvog poluvremena. Pilj je odlično ubacio iz slobodnog udarca, Lončar je ostao potpuno sam u šesnaestercu, primio loptu na prsa i onda precizno pogodio lijevi donji kut.

Žaper odlučio pobjednika

U 57. minuti Bijelo-plavi su došli u vodstvo. Korner je izveo Juranović, Šimičić je s prve vratnice prebacio loptu na drugu stranu gdje je u petercu bio Žaper i glavom lako pogodio mrežu. Nakon toga je Koprivnica nastojala učiniti nešto više, ali je dominacija i dalje bila na strani gostiju.

Talys je u 74. minuti propustio veliku prigodu nakon odličnog solo-prodora, a potom i idealne asistencije Pilja. U završnici susreta imali je i domaća momčad lijepu prigodu za izjednačenje, no udarac Jambrušića obranio je Kukić. Posljednju je šansu propustio Hudećek čiji je udarac zaustavio vratar Golubić. Osijek II je igrao u sastavu: Kukić, Lončar, Šalinović, Ćosić, Hudećek, Talys, Žaper, Pilj, Llanos (od 59. Jakšić), Juranović (od 64. Čikvar) i Šimičić (od 78. Mišković).  

Treća HNL Istok: Ljestvica, strijelci, raspored i rezultati - link

HT Prva liga

1.Dinamo11+1527
2.Osijek11+1423
3.Lokomotiva11+1322
4.Gorica11+219
5.Rijeka11+517
6.Slaven Belupo11-212
7.Hajduk11-511
8.Inter-Zaprešić11-1110
9.Istra 196111-128
10.Rudeš11-192

Sljedeća utakmica

Hrvatski Telekom Prva liga, 12. kolo

Istra 1961 - Osijek

Aldo Drosina, 27.10.2018. 17:30

Prethodna utakmica

Hrvatski Telekom Prva liga, 11. kolo

Rudeš - Osijek 1:4

Nogometni stadion Zagreb, 20.10.2018. 15:00

NK Osijek @ Instagram

Ostale vijesti